Статті

5 ознак того, що на вашому смартфоні є віруси

Віруси, трояни та інше небажане ПО є вкрай небезпечними «гостями» на наших з вами пристроях. Вони можуть доставити масу незручностей, крадучи конфіденційну інформацію і порушуючи роботу гаджета. Але при цьому віруси намагаються робити все це максимально непомітно, щоб проіснувати як можна довше для звершення своїх «чорних справ». Однак найчастіше шкідливі програми можна виявити по ряду непрямих ознак, про які ми вам зараз і розповімо.

Відразу варто зауважити, що віруси вже давно навчилися жити не тільки на смартфонах, але і на GPS-приймачах, розумних годинниках і інший переносної електроніці. Так що придивіться до роботи своїх гаджетів. Можливо, десь на них причаївся «ворог».

Різке збільшення трафіку

Перевірте використання даних за попередні місяці. Якщо ви помітили раптові сплески трафіку і, особливо, якщо ви працювали в цей період на смартфоні як зазвичай, є ймовірність, що ваш гаджет заражений. Причому сам трафік може бути будь-яким: від ваших фотографій, які потрапили до зловмисників, до гігабайтів та завантажених на ваш пристрій рекламних банерів.

Безпричинне зменшення коштів на вашому рахунку

В даному випадку мова йде про баланс вашого мобільного телефону. Якщо ні з того, ні з сього ви почали отримувати підозрілі СМС-розсилки, а гроші з балансу потихеньку списуються – це вірна ознака того, що вас без вашого відома підключили до якоїсь розсилки або з вашого номера було надіслано повідомлення на платні номери. Багато шкідливих програм промишляють саме цим. Хоча є відмінне місце, де ви можете отримувати найсвіжішу інформацію і не боятися за збереження свого пристрою – це наш новинний телеграм-канал.

Вспливаючі вікна

Мабуть, це сама явна ознака присутності вірусів на вашому пристрої. Ви можете почати раптово отримувати спливаючі вікна, повідомлення, нагадування і нібито «системні» попередження. Шкідливі програми можуть додавати закладки в браузер, ярлики веб-сайтів на головний екран і так далі. Також віруси дуже «люблять» самостійно відкривати дивні сайти в вашому браузері незалежно від вашого запиту. Крім уповільнення роботи вашого телефону, ці нав’язливі повідомлення також можуть відкривати лазівки до установки ще більшої кількості шкідливих програм.

Небажані програми

Постійно стежте за додатками, які ви встановили. Багато програм відображаються на головному екрані або в папках, так що якщо ви побачили щось підозріле, тут же перевірте, що це за додаток. Більш того, деякі програми можуть маскуватися під досить відомі бренди. Наприклад, регулярно з’являються «клони» додатків WhatsApp. Так що будьте пильні.

Витрата батареї і перегрів

Як ви, мабуть, здогадалися, вся ця несанкціонована фонова активність може вплинути на термін служби батареї, що змусить її заряд «танути» на очах. Так що якщо це сталося – це ще одна вірна ознака того, що на вашому гаджеті з’явилися небажані «гості». Крім цього смартфон також може сильно нагріватися в той момент, коли він просто лежить у вас в кишені або на столі, хоча ніяких потужних додатків та ігор на ньому не запущено.

Що робити, якщо на вашому смартфоні з’явилися віруси

Найбільш очевидний вихід – встановити антивірусну програму. Звичайно, набагато корисніше було б встановити антивірус до того, як ви зловили «заразу».

 


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

GSMinfo

Головний редактор видання GSMinfo. Захоплюєтся авіацією та інформаційною безпекою.
Back to top button