Hardnews

Що таке підсилювач Wi-Fi: як підключити, принцип роботи та недоліки

Мертва зона Wi-Fi – досить-таки поширена проблема, з якою стикається безліч користувачів. Якщо ви – один з них, то варто подумати про покупку Wi-Fi репітера (підсилювача сигналу).


Технологія досить-таки проста – потрібно просто підключити пристрій, і радіус дії вашого Wi-Fi збільшиться. Але як саме це працює? Чи є недоліки? А що з приводу розміщення пристрою? Щоб отримати максимальні результати навіть від найдешевших Wi-Fi репітерів, необхідно розібратися у всіх основних принципах їх роботи.

ГОЛОВНА МЕТА – МЕРТВІ ЗОНИ

Wi-Fi – технологія бездротової локальної мережі, заснована на відправленні та отриманні даних через радіохвилі. Їх природа така, що вони (радіохвилі) можуть відскакувати, розсіюватися і втрачати свою силу під час руху.

Найпростіший Wi-Fi маршрутизатор (роутер) передає на рівні 100 міліват. Це означає, що діапазон радіохвиль досить-таки малий. Залежно від налаштувань Wi-Fi, частота може дорівнювати 2,4 ГГц, 5 ГГц або 6 ГГц. Чим вона вища, тим імовірніше виникнення перебоїв.

Радіохвилі з частотою 2,4 ГГц здатні проходити через великі об’єкти типу стін, вікон і перегородок краще, ніж 5 і 6 ГГц. Проте, більш високі частоти забезпечують більш швидкісну передачу даних.

Ні для кого не секрет, що в міру віддалення від точки доступу Wi-Fi потужність сигналу падає. Якщо ви перейдете в іншу кімнату або навіть далі, то відстань і перешкоди (стіни і т.д.) також вплинуть на потужність сигналу.

Якщо ви продовжите віддалятися, то, врешті-решт, вийдете за межі зони дії сигналу. Таким чином, ваші пристрої не зможуть підключитися до точки доступу Wi-Fi.

Є кілька способів розширити зону дії Wi-Fi підключення – звичайні, такі як переміщення роутера в центр будинку / квартири або додавання додаткових точок доступу через дротові з’єднання. Однак сьогодні ми поговоримо про використання розширювача діапазону Wi-Fi – репітери.

ФУНКЦІОНАЛ

Можливо, ви чули такі терміни, як «Wi-Fi репітер» або «Wi-Fi підсилювач». По суті, ці поняття є синонімами до Wi-Fi розширювачів.

Однак це може привести до деякої плутанини. Якщо говорити про підсилювачі, то багато хто подумає про маленьку коробку, яка здатна якимось чином посилювати сигнал Wi-Fi і збільшувати радіус дії. Точно так само ретранслятор (повторювач) звучить як пристрій, здатний повторити Wi-Fi сигнал і розширити його.

Ні те, ні інше насправді не відповідає дійсності. Так в чому ж полягає функціонал Wi-Fi репітера? По суті, він створює нову мережу Wi-Fi.

TP-Link RE650 AC2600 Wi-Fi

Кожна мережа Wi-Fi має два ідентифікатора, які допомагають ідентифікувати її та відокремити від інших мереж. Ви, ймовірно, вже знайомі з першим, а саме з ідентифікатором мережі (SSID). Він являє собою рядок, розміром до 32 байт, який передається широкомовно в ефір.

Коли ви хочете підключитися до мережі Wi-Fi, то її назва відображається в списку доступних мереж. Назва задається користувачем, через що вона може бути будь-якою (до 32 символів і з використанням літер і цифр ASCII).

Другий ідентифікатор – це ідентифікатор базового набору служб або BSSID. Він являє собою 6-байтовий (тобто 48-бітний) унікальний номер мережі. У більшості випадків він збігається з MAC-адресою точки доступу. Що стосується MAC-адреси, то це унікальний ідентифікатор, який присвоюється кожній одиниці активного обладнання або деяким їх інтерфейсам в комп’ютерних мережах Ethernet.

Кожен настільний комп’ютер, ноутбук, планшет і смартфон має хоча б одну MAC-адресу. Точка доступу використовує MAC-адресу в якості BSSID, щоб пакети в мережі прямували в потрібне місце.

Хоча ідентифікатор SSID можна встановити на що завгодно, і кілька мереж Wi-Fi можуть мати одну і ту саму назву, BSSID є унікальним. Більшість клієнтських пристроїв (смартфони, ноутбуки і т.д.) видають список доступних мереж по SSID і припускають, що будь-які мережі з однаковим SSID можуть бути згруповані. Якщо комп’ютер бачить кілька мереж з однаковим SSID, пристрій буде підключатися до мережі з найсильнішим сигналом (докладніше про це розповімо пізніше).

Таким чином, розширювач діапазону Wi-Fi створює свою власну мережу Wi-Fi з унікальним BSSID, але з таким самим або ідентичним SSID, що й «рідна мережа». Пристрій буде стежити за всім трафіком, що йде туди і назад у вихідну мережу, і повторно передавати його, щоб відправником був саме розширювач діапазону Wi-Fi, а не вихідна мережа. Коли відповідь приходить від клієнтського пристрою в мережі повторювача, він модифікує його і повторно передає в рідну мережу.

Що стосується самих девайсів, то вашому телефону або ноутбуку все одно, чи підключений він до репітера. Пристрій точно також отримує доступ до іншої частини вашої локальної мережі (наприклад, до мережевого сховища, серверів потокового мультимедіа і Smart TV ), як і в випадку з підключенням до вихідної точки доступу.

ПРОПУСКНА СПРОМОЖНІСТЬ

Роутер повинен ретранслювати будь-який сигнал, і практика показує, що при використанні розширювача варто очікувати як мінімум половину початкової пропускної здатності. Все тому, що маршрутизатор використовує один і той самий радіосигнал як для прийому, так і передачі даних.

Пропускна здатність підвищується, якщо розширювач Wi-Fi підтримує багатопотокову передачу даних (MIMO) або, грубо кажучи, оснащений більш ніж однією антеною. В такому випадку пристрій має більше однієї підсистеми радіозв’язку, і може бути використаний більш розумно.

Крім того, деякі точки доступу з частотами 2,4 / 5 ГГц можуть застосовуватися в якості розширювачів і здатні використовувати як радіомодулі 2,4 ГГц, так і радіомодулі 5 ГГц.

Таким чином, ви можете розширити мережу з частотою 2,4 ГГц за допомогою точки доступу (в режимі повторювача) і підключитися до неї на частоті більше 5 ГГц. Точка доступу (в режимі репітера) буде приймати по одному радіоканалу і ретранслювати по іншому.

Щоб наочно показати, як саме може змінюватися пропускна здатність, був проведений спеціальний тест, в якому використовувався базовий розширювач 802.11n (2,4 ГГц) з підтримкою MIMO і двома антенами.

На зображенні вище – схема квартири. Вихідна точка доступу знаходиться в кімнаті внизу зліва. Вона позначена літерою «R». В інших кімнатах відзначені точки, в яких підключений Wi-Fi розширювач, щоб подивитися, наскільки дієвим є пристрій, і яка при цьому буде пропускна здатність. Ці місця позначені літерами «A», «B» і «C». Нарешті, цифри від «1» до «4» показують місця, де пропускна здатність тестується за допомогою смартфона.

Пропускна здатність була протестована як з Wi-Fi розширювачем, так і без нього, в різних місцях квартири. Результати наведені в таблиці нижче.

Примітка: якщо стовпчик «Репітер» відзначений знаком «-», це означає, що пристрій підключається до вихідної точки доступу без розширювача.

Тут варто виділити кілька речей:

  • По-перше, кожен раз, коли пристрій підключається до вихідної точки доступу без використання розширювача, ми можемо побачити, якою буде максимальна теоретична пропускна здатність – навіть з розширювачем. Це пов’язано з тим, що повторювач обмінюється даними з вихідною точкою доступу по Wi-Fi. Використання більших антен може допомогти.
  • По-друге, зверніть увагу, що пропускна здатність досить низька, коли повторювач і вихідна точка доступу перебувають в одній кімнаті. Це пов’язано з тим, що кімната заповнюється радіохвилями з частотою 2,4 ГГц на одному і тому ж каналі, і два пристрої наче борються за пропускну здатність.

Тестування пропускної здатності в точці 4 за допомогою розширювача в точці C показує, що мережа була розширена навіть до мертвої точки, де смартфон не міг отримати сигнал Wi-Fi. Однак, пропускна здатність досить-таки низька.

  • Нарешті, варто зауважити, що коли розширювач знаходиться в положенні B, зона покриття насправді не розширюється. Однак на краях діапазону пропускна здатність буде вище при використанні розширювача, як в точці 3.

РОУМІНГ

Варто також відзначити роумінг між мережами. При використанні простого розширювача Wi-Fi (не Mesh-мережі) вибір мережі, що підключається в основному залежить від клієнтського пристрою (тобто вашого смартфона, ноутбука і т.д.).

Ідея досить-таки проста: клієнт повинен підключитися до найсильнішого сигналу. Якщо ви використовуєте один і той самий ідентифікатор SSID як для вихідної мережі, так і для мережі Wi-Fi Extender, клієнт повинен мати можливість перемикатися між ними в залежності від того, який пристрій знаходиться ближче. Однак в такому випадку важко розібратися, яку саме мережу використовує ваш девайс в той чи інший момент.

Якщо ви назвете свою розширену мережу якось інакше, наприклад, вихідне ім’я плюс «_EXT» в кінці, все стане набагато простіше. Але вам, можливо, доведеться поекспериментувати, щоб домогтися кращої комбінації, оскільки багато що залежить від конкретної моделі репітера і смартфона і / або ноутбука.

РЕКОМЕНДАЦІЇ

На закінчення необхідно повторити кілька важливих моментів:

  • Wi-Fi репітер створює нову мережу Wi-Fi, однак пристрій підключається до неї і відключається в залежності від рівня сигналу.
  • Репітер обмінюється даними з вихідною точкою доступу через Wi-Fi, а це означає, що для найкращих результатів необхідно забезпечити сильний сигнал.
  • Дуже важливо, де саме ви розміщуєте ретранслятор, оскільки неправильне розташування може створювати перешкоди.
  • Існують й інші рішення, в тому числі використання проводового з’єднання з точкою доступу (що-небудь, що підтримується деякими моделями повторювачів) або підключення до комірчастої мережі.

Тепер, коли ми розповіли все, що потрібно знати про Wi-Fi розширювачі, ви можете задатися питанням, які моделі варто придбати. Ми наведемо кілька варіантів трохи нижче:

TP-Link RE450 AC1750

Wi-Fi TP-Link RE450 – один з фаворитів завдяки трьом антенам, а також своєї швидкості. Пристрій здатний збільшити зону покриття Wi-Fi до 185 квадратних метрів, а максимальна швидкість бездротового з’єднання складає 1750 Мбіт / с. Модель підтримує до 32 пристроїв, а також оснащена декількома портами Ethernet для проводового підключення.

Все, що вам потрібно зробити, щоб підключити розширювач Wi-Fi RE450, – це натиснути на кнопку RE по центру і відповідну кнопку WPS на маршрутизаторі. Як тільки пристрої з’єднаються, повторювач замигає синім. Для того, щоб вичавити максимум з репітера, варто завантажити додаток Tether від TP-Link.

 

TP-Link RE450 – наш фаворит, але є кілька інших розширювачів Wi-Fi, які заслуговують на вашу увагу:

  • Netgear EX6120: збільшує зону покриття Wi-Fi до 111 квадратних метрів і підтримує до 20 пристроїв. Модель дуже компактна і використовує пару антен.
  • TP-Link RE220 AC750: здатний розширити покриття до 111 квадратних метрів і підтримує до 20 пристроїв. Максимальна швидкість становить до 750 Мбіт / с.

Back to top button