Що таке стільник (сота, комірка) і скільки їх може бути на одній базовій мобільній станції?

Зараз на головній

Точно так, як будинок складається з окремих цеглинок мобільні мережі складаються з стільників (сот, комірок). У сьогоднішній статті ми вирішили повернутися до основ і докладно розповісти що ж таке мережа і чи можна зрівнювати поняття стільника і мобільної станції як це іноді роблять.


Що таке стільник?

Як годиться, спочатку дамо визначення. Отже, стільник – це найменша одиниця покриття в мережі. Саме так, максимально просто і без зайвих ускладнень. Звичайно ж в тих книжках, які ми вивчали на початку кар’єри були більш мудровані визначення, але для загального розуміння цього цілком достатньо.

Уявіть собі, що в мережі оператора залишився лише стандарт 2G GSM і працює він тільки в діапазоні 900 МГц. Так ось випромінювання від однієї антени на такій базовій станції буде якраз відповідати одному стільнику.

На більшості мобільних веж є по 3 антени, кожна з яких обслуговує свій напрямок. До речі, це саме напрямок називають азимутом. Вимірюють його в градусах, де 0 градусів відповідає чітко напрямку на “ПІВНІЧ”.

Кожна мобільна станція обслуговує зазвичай мінімум 3 стільники

Так ось в цьому випадку, коли в нашій гіпотетичній мережі з одним стандартом і діапазоном кожна мобільна станція буде обслуговувати відразу 3 стільники. За всі 13 років нашої роботи можемо перерахувати на пальцях однієї руки число станцій, які б обслуговували лише 1 соту. Це не ефективно і так роблять лише в якихось ну дуже ексклюзивних випадках.

Хоча станцій з 2-ма або, навпаки, 4-ма сотами в кожному стандарті і діапазоні ми зустрічали багато.

Але тепер повернемося в реальність. Крім того, що мережі 2G працюють в діапазоні 900 МГц, практично у всіх операторів є ще частотний ресурс в діапазоні 1800 МГц. І якщо на станції будуть використовуватися одразу 2 діапазони з трьома антенами (азимутами), то така станція буде обслуговувати вже 6 стільників.

З додаванням кожного стандарту і діапазону на базовій станції кількість стільників буде потроюватися.

Часи коли оператори працювали лише в стандарті GSM давно пройшли. Мережі 3G – UMTS, що з’явилися приблизно 10 років тому також розширили число сот на станціях. В українських операторів є в розпорядженні 3-4 канали по 5 МГц в діапазоні 2100 МГц. І якщо на станції працюють, наприклад, 3 канали з 3-ма напрямками, то ця станція буде обслуговувати 9 сот. Додамо до GSM – вже виходить 15 стільників.

Тепер згадаємо про стандарт LTE. Залежно від регіону в операторів може бути частотний ресурс в 1, 2 або навіть 3-х діапазонах. У таких випадках кожен діапазон з трьома напрямками буде додавати по 3 стільники до однієї єдиної мобільної станції.

Ось такий пиріг запросто може уміщатися лише в одній антені мобільної станції. А таких антен зазвичай буває 3 штуки.

У підсумку, якщо ми все складемо у нас вийде листковий пиріг з 18-24, а то і більше стільників всього лише на одній станції. Тому, як ви зрозуміли, сота і мобільна (базова) станція – це зовсім не одне і теж.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,673Фанитак
500Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

Персональні дані мільйонів українців продавали прямо на ринку

Персональніі  дані 32 млн українців, які отримані незаконним шляхом, у Києві сбували два брати. Про це повідомляє прес-центр місцевої прокуратури. Повідомлено,  що  робітники банківських та державних структур надавали двом рідним братам персональну інформацію про 32 млн українських громадян. Потім ці дани...

Більше схожих статей