Як зробити акумулятор смартфону “безсмертним”: варто дотримуватись простих правил

Зараз на головній

При акуратному використанні смартфон, якщо не брати до уваги найдешевші моделі, і якщо ви не плануєте грати на ньому в ігри, може залишатися актуальним до 5 років.


Але перешкодити тривалому терміну служби може акумулятор, що передчасно вийшов з ладу. При неправильному поводженні вже через 1.5-2 роки батарея сильно втрачає в робочій ємності, і вимагає куди більш частої зарядки. Не кажучи вже про здуття та інші проблеми, що вимагають повної заміни АКБ.

Розповімо про те, як правильно заряджати та експлуатувати девайс, щоб продовжити термін служби акумулятора на максимальний термін.

Правила зарядки

  • Використовуйте тільки якісний зарядний пристрій (особливо якщо це адаптер з швидкою зарядкою). Дешеві ЗП з Аліекспрес можуть в кращому випадку скоротити термін служби батареї. А в гіршому – вивести з ладу телефон (особливо якщо він дешевий, і не має захисту від стрибків напруги), або стати причиною пожежонебезпечної ситуації.

  • При зарядці телефон нагрівається, тому не треба залишати його заряджатися влітку на сонці, близько до джерел тепла або навіть прикритим подушкою / ковдрою. Запам’ятайте, сильно низькі і високі температури – головні вороги будь-якої акумуляторної батареї.

  • Не бажаний запуск «важких» додатків при підключенні до розетки. Тут те ж саме: під час зарядки батарея і так нагрівається, а навантаження іграми і вимогливими додатками ще сильніше розігріває нутрощі корпусу і прискорює зношення АКБ.

  • Не поспішайте підключати гаджет до розетки / павербанку, відразу після того, як він побував на морозі. Суть у чому: при зарядці батарея нагрівається, і через швидкий перепад температури на металевих поверхнях всередині смартфона конденсується волога.

Правила використання

  • Не варто розряджати смартфон в нуль. Літій-іонні батареї втрачають ємність при кожному повному циклі заряду-розряду. Тому якщо ви користуєтеся гаджетом, поки він сам не вирубиться – то наносите йому шкоди. Підключати пристрій до розетки потрібно заздалегідь: оптимально при розряді до 20%.
  • Менше тримати у високій вологості. Рідина з насиченого вологою повітря може конденсуватися на «нутрощах» гаджета, і окислювати контакти. Найбільшої шкоди наноситься, якщо занести холодний смартфон в закриту ванну кімнату, в якій стоїть пара. Звичайно, за один раз з батареєю нічого не трапиться, але якщо робити це регулярно – ризик поломки пристрою серйозно збільшиться.

  • Дотримуйтеся температурного режиму. І перегрів, і переохолодження шкідливі тим, що знижують термін служби батареї. У характеристиках будь-якого смартфона зазвичай вказують, при якій температурі він повинен працювати. І це не просто так: на морозі електроліт в акумуляторі густіє і гірше проводить заряд – тому смартфони так швидко розряджаються і навіть вимикаються взимку на вулиці. Ідеальна температура експлуатації смартфона: від 0 до 40 градусів.
  • Оптимізуйте енергоспоживання. Це заощадить заряд і дозволить заряджати смартфон рідше. Що можна зробити: відключати невикористовувані модулі бездротового зв’язку (GPS, мобільний інтернет і Wi-Fi ), не тримати в тлі непотрібні додатки, включити автоналаштування яскравості, прибрати вібрацію при натисканні на кнопки або відображення попереджень на заблокованому екрані, щоб вони кожного разу не підсвічували. Також можна включати режим економії, коли смартфоном не потрібно користуватися. Він буде довше працювати, що скоротить кількість циклів заряду / розряду і, як наслідок, сповільнить зношення акумулятора.

Врахуйте: всі ці поради не зроблять батарею безсмертною – рано чи пізно вона все одно почне здавати. Але зайві місяці, чи то роки життя пристрою вони точно подарують.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,673Фанитак
500Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

$3000 за GeForce RTX 3080 Ti: цінники на відеокарти шокують

Нещодавно в мережі з’явилася інформація, що в ОАЕ вже продають відеокарту GeForce RTX 3080 Ti Suprim за завищеною ціною...

Більше схожих статей