Українці можуть залишитися без 4G інтернету

Зараз на головній

Всередині двох урядових відомств виникли розбіжності, які негативно позначаться якщо не на мобільних тарифах, то на 4-G покритті так точно.


Мінфін запропонував підвищення ставки ренти за РЧР на 5%. Таке рішення вони пояснили індексом споживчих цін і збалансованістю надходжень до бюджету.

Телеком-регулятор негативно відреагував на таку пропозицію, адже якщо його прийняти і дійсно збільшити плату, то в кінцевому підсумку це зупинить розвиток покриття мобільного інтернету, адже в операторів мобільного зв’язку стане менше грошей.

Нова рентна плата

У 2014 році до статті 254 Податкового кодексу були внесені спеціальні понижуючі і підвищувальні коефіцієнти. Вони були створені для того, щоб стимулювати мобільних операторів обмінюватися між собою радіочастотним ресурсом, який в той час використовувати фрагментировано і неефективно. Результатом такого впровадження стало те, що учасники ринку зв’язку дійсно провели обмін, це є обов’язковою умовою для операторів мобільного інтернету, які хочуть надавати послуги.

Платежі зростуть на 100 млн грн на рік

Представник lifecell і експерт по регулярній стратегії також виступає негативно проти підвищення плати за РЧР на 5%. Однак разом з тим він заявив, що виступає проти скасування коефіцієнтів.

Справа в тому, що компанії створювали свої бізнес-кейси, спираючись на встановлені в той час ставки за радіочастоти. Відповідно, на основі цього і розраховували інвестиційні плани.

Зекономлені кошти пустять на розвиток мережі

В цей час два великих оператори мобільної мережі виступили за скасування коефіцієнтів. У Київстарі заявили, що ініціатива регуляра цілком зрозуміла й логічна, адже відповідає іноземній практиці з управління спектральним ресурсом.

Галузь може швидко розвиватися тільки в тих країнах, де податкове навантаження на операторів не дуже високе. Так, кошти, які оператори економлять при сплаті податків, вони можуть витрачати на будівництво 4G-мереж. За таким принципом, швидкий інтернет міг би бути доступним людям навіть в невеликих і віддалених населених пунктах.

Оператор Vodafone-Україна також підтримує це рішення, адже вважає, що спектральні коефіцієнти вже віджили своє.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,725Фанитак
500Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

Більше схожих статей