Hardnews

Чому USB-роз’єм можна вставити тільки однією стороною, і як робити це правильно

Чи бувало у вас таке, що ви довго і наполегливо намагаєтеся вставити штекер в USB-роз’єм і у вас не виходить це зробити? Особисто у нас раніше таке бувало постійно.

Справа в тому, що цей роз’єм не симетричний, на відміну від роз’єму lightning або usb type-c для сучасних смартфонів. Їх можна вставляти будь-якою стороною, результат завжди один, позитивний.

Звичайний роз’єм USB в цій справі програє і часто лоскоче нерви користувачам периферії комп’ютерів.

Даний роз’єм нам необхідний, щоб підключати комп’ютерні миші, колонки, клавіатури, веб-камери, навушники, мікрофони, usb-накопичувачі і так далі. Так чому ж цей роз’єм такий незручний?

Факти про USB-роз’ємі

У 1990-ті роки цей роз’єм розробили в компанії Intel під керівництвом Аджайє Бхатта. Як і в багатьох інших проектах, вплив на те яким буде кінцевий продукт надавала його кінцева вартість.

Так ось один із основних факторів, за якими usb-роз’єм такий, яким ми його бачимо зараз, це його вартість.

Якщо тоді робили б роз’єм із симетричною адаптацією, то він коштував б рівно у два рази дорожче, треба було б в два рази більше проводів і контактів.

Компанії Intel якось потрібно було переконати безліч великих компаній прийняти цей роз’єм і використовувати його для своїх комп’ютерів і периферії. Саме вартість і зіграла велику роль.

Взагалі ідея створення роз’єму USB прийшла Бхатті з особистого досвіду. Було дуже незручно, що при підключенні різних компонентів комп’ютера і пристроїв були потрібні різні порти, це заплутувало і дуже заважало.

Хоча сам Аджайє Бхатта визнає, що створення USB саме в такій концепції, було помилкою.

Зараз USB-роз’єм це стандарт для використання практично у всіх комп’ютерах і пристроях, що підключаються до комп’ютера.

Можливо, в майбутньому ми прийдемо до стандартного роз’єму, що має двосторонню орієнтацію і проблема з неправильним відключенням відпаде.

Парадокс USB

Є такий вислів, і він має такий сенс: що логічно ймовірність вставити USB правильно становить 50%, оскільки його можна вставити тільки двома сторонами.

Однак, на практиці виявляється, що вставити роз’єм правильно не виходить в 50% випадків, якщо не дивитися як його вставляти. Його можна навіть вставляти неправильно 10 з 10 разів.

В цілому, є дуже простий метод визначення правильної орієнтації роз’єму, який допоможе вставити його з першого разу.

Орієнтуєтеся на знак USB. На зарядному є значок, який показує, яким боком потрібно вставляти usb. Правильно вставляти штекер саме цим значком до себе.

Орієнтуйтеся на два наскрізних отвори. Ще один спосіб, це звернути увагу на металеву частину роз’єму. Щоб вставити правильно його з першого разу, необхідно, щоб вгорі були наскрізні отвори в металевій частині. Тоді роз’єм вставитися з першого разу.

Отже, як виявляється, роз’єм usb не такий вже незручний, якщо навчитися правильно ним користуватися. Все ж завдяки стандартизації цього роз’єму ми маємо дуже зручне підключення різних пристроїв до комп’ютера і нам не потрібно підбирати якісь мудрі роз’єми для комп’ютерної миші або веб-камери.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button