Новини

Українців налякали величезними цінами за комуналку вже найближчим часом

Влада знову лякає українців зростанням цін за комуналку. На цей раз підвищення пов’язане з тим, що закінчується дія Положення про спецобов’язки (ПСО), яке передбачає компенсацію частини витрат для енергетичних компаній.

Чи буде продовжено ПСО і чим це загрожує українцям?

Припинення дії ПСО – одна з основних умов Міжнародного валютного фонду для того, щоб продовжити співпрацю з нашою країною. Дія закінчується 30 квітня. Проте, багато експертів лякають колапсом енергетичної сфери та капітальним зростанням платіжок в разі скасування ПСО.

На даний момент розцінки за електроенергію складають 1,68 гривень за кіловат-годину. З цієї суми 1,65 гривень – це витрати на сам по собі розподіл електроенергії. Таким чином, в результаті залишається всього три копійки за кіловат-годину. Очікується, що тарифи будуть складати приблизно 3,5-4 грн / кВт⋅ч, за зразком Румунії чи Болгарії. Проміжний показник – тариф у дві гривні п’ятдесят копійок за кіловат-годину.

У разі, якщо ПСО буде продовжений ще на деякий час, то переговори з МВФ доведеться відкласти до осені, тому що на літо він йде на канікули. Одним словом, український уряд виявляється «між двох вогнів». Навіть якщо тарифи підвищаться до 2,5 гривень за кіловат-годину, то при звичайному споживанні в сто кіловат доведеться платити двісті п’ятдесят гривень, замість ста сімдесяти, як зараз. Нескладно порахувати, що при підвищенні розцінок до рекомендованого рівня, коли вартість електрики підвищиться більш ніж в два рази, то багато українців просто не зможуть платити.

Велика кількість боржників призведе до того, що зростуть, в свою чергу, борги комунальних служб перед Нафтогазом України. Їм доведеться підвищувати вартість тепла для кінцевих споживачів. Експерти наводять як приклад щомісячну платіжку за середньостатистичну київську «двушку» площею в п’ятдесят квадратних метрів. Якщо раніше за неї платили приблизно дві тисячі гривень на місяць, то вже з наступної осені ціни виростуть до 2,5 – 2,7 тисячі гривень.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button