Softnews

Як дізнатися версію Android, запустити режим розробника, оновити Android і сервіси Google Play

Оновлення Android, як і будь-якої іншої операційної системи, є безсумнівним благом для кожного користувача. Ось тільки не всі знають, як, коли і навіть навіщо це робити. Ми часто стикалися з тим, що користувачі навіть не знають, яка версія Android встановлена ​​на їх смартфоні. При цьому вони не беруть до уваги важливі, корисні та зручні оновлення нових версій, які доступні для їх пристроїв. Часто після оновлення смартфон стає зовсім іншим. Як, наприклад, при переході до Android 11 для Samsung або до Android 10 для Huawei свого часу.


Розповімо, як перевірити версію операційної системи на вашому смартфоні, як дізнатися, чи є оновлення, і як його скачати, щоб користуватися всіма перевагами нового ПЗ.

Як дізнатися, яка версія Android на телефоні

Версію Android, встановлену на ваш смартфон, можна подивитися в налаштуваннях. Для цього треба відкрити їх, прокрутити список до кінця вниз і знайти пункт “Система”. Далі вибираємо “Додаткові налаштування”, відкриваємо “Оновлення системи” і справа майже зроблена. Залишиться відкрити пункт “Версія Android” і подивитися всю інформацію про те, під керуванням чого в даний момент працює смартфон.

На деяких смартфонах шлях буде трохи інший. Наприклад, на Samsung буде потрібно відкрити налаштування і вибрати пункт “Відомості про телефон” або “Інформація про пристрій” – назва може відрізнятися в залежності від моделі. Далі відкрийте “Відомості про ПЗ” і слідом “Версія Android”.

Дізнатися номер версії іноді буває корисно, коли ви продаєте телефон і не знаєте, що вказати в описі. Або коли ви дізналися, що в тій чи іншій версії є нова функція і не знаєте, шукати її у себе чи ні. Досвідчені користувачі можуть за зовнішнім виглядом інтерфейсу сказати, який це Android, але простим користувачам доводиться діяти трохи інакше і перевіряти все в налаштуваннях.

Як запустити вбудовану гру Android

Також з’ясування версії Android може допомогти тим, хто хоче запустити пасхалку, вбудовану саме в цю версію. Ми вже розповідали, які пасхалки були в кожній раніше випущеній версії Android і як їх запустити, але повторимо ще раз. Щоб запустити вбудовану гру, треба кілька разів натиснути на поле “Версія Android”, яке можна знайти по шляху, описаному вище.

Далі треба буде розгадати загадку і гра запуститься. Розгадку можна знайти в інтернеті. Зазвичай треба щось зібрати, щось вгадати або щось пересунути.

Як запустити режим розробника на Android

З режимом розробника ситуація схожа на запуск пасхалки, треба кілька разів швидко натиснути не на “Версія Android”, а на “Номер збірки”. У вас активується режим розробника, в який ви зможете перейти з налаштувань смартфона. Він з’являється в різних місцях, але зазвичай це щось в розділі “Система” або близько того. Можна знайти його пошуком.

Втім, якщо у вас немає чіткого розуміння того, що ви хочете поміняти і навіщо вам це потрібно, то краще не чіпати цей пункт. Навіть якщо ви не зламаєте телефон, то можете випадково активувати якусь функцію або елемент інтерфейсу, який вам не сподобається, а ви не будете знати, як її відключити. До нас часто звертаються з подібними питаннями, кажучи, що “воно саме так сталось”.

Як оновити Android

Для того, щоб оновити версію Android, якщо вона підтримується вашим смартфоном, потрібно зробити наступне.

Відкриваєте налаштування телефону і прокручуєте вниз до пункту “Система”. Далі вибираєте “Додаткові налаштування” і слідом “Оновлення системи”. Далі оновлення вже буде завантажено та його треба буде просто встановити, натиснувши кнопку, або треба буде натиснути “Перевірка оновлень”. Якщо для вашого пристрою є підтримувана версія, вам її запропонують, а якщо немає, то ви нічого не зможете зробити з цим, крім встановлення кастомної прошивки, але це великий і складний для новачка процес.

Як встановити оновлення безпеки на Android

Для оновлення безпеки треба в налаштуваннях вибрати пункт “Безпека”, після чого натиснути “Оновлення системи безпеки”. Далі залишиться тільки слідувати інструкціям на екрані, щоб завершити процес.

Як оновити сервіси Google Play

Процедура буде приблизно такою самою, як і в попередньому пункті, але за одним невеликим винятком. У розділі “Безпека” треба вибрати “Системне оновлення Google Play”. Після цього знову ж слідувати підказкам на екрані і, якщо оновлення доступне, завантажити його.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter


Новини по темі

Back to top button