Softnews

Стало відомо, як можна розігнати смартфон і збільшити його автономність

Як розігнати смартфон на Android? Прийнято вважати, що ніяк. Не допоможуть навіть ігрові режими, які сьогодні все частіше можна зустріти в прошивках різних апаратів. Вся справа в тому, що, як правило, продуктивність процесорів встановлена ​​саме на тому рівні, на якому вони здатні працювати без ризику зноситися завчасно і завдати шкоди суміжним компонентам. Однак іноді трапляються винятки, які все-таки дозволяють хоч трохи, але розігнати процесор або, якщо це необхідно, навпаки, обмежити його потужність.


Розігнати смартфон цілком можливо, нехай і не дуже суттєво

Попереджаємо одразу: цей метод працює тільки на смартфонах Samsung, та й то не на всіх. Тому, якщо ваш апарат – навіть якщо він відноситься до лінійки Galaxy – не дозволяє провернути описані нижче трюки, розслабтеся. Це означає, що він просто не підтримує технологію, яка дозволяє збільшити або обмежити обчислювальну потужність процесора.

Як відключити троттлінг процесора

Thermal Guardian – інструмент для управління температурою процесора

Thermal Guardian – інструмент для управління температурою процесора
Технологію, про яку йде мова, запропонувала сама компанія Samsung. Вона додала в додаток Galaxy Labs для оптимізації фірмових смартфонів новий регулятор, що дозволяє обмежити максимально допустиму температуру, до якої може розігріватися процесор. Він так і називається – Thermal Guardian. Цей інструмент безперервно контролює температуру чіпсета і підтримує її в заданих межах з похибкою 1-2 градуси.

Таким чином можна відтермінувати троттлінг, що може бути корисно при виконанні ресурсоємних завдань. У цьому випадку процесор буде довше підтримувати максимальну частоту, забезпечуючи вам найвищу продуктивність:

  • Завантажте додаток Galaxy Labs;
  • Відкрийте програму і виберіть Thermal Guardian;
Зміна температури процесора може безпосередньо вплинути на його продуктивність
  • У вікні, встановіть ліміт температури;
  • Збережіть налаштування і покиньте додаток.

Важливо розуміти, що розраховувати на колосальний приріст продуктивності при підвищенні максимального рівня температури, якого може досягти процесор до настання троттлінгу, не варто. Апгрейд буде так собі, але він не дозволить бюджетному смартфону розігнатися до рівня сучасних флагманів. А ось на що варто розраховувати, так це на зниження часу автономної роботи, оскільки підвищення продуктивності не може пройти непомітно для батареї.

Як продовжити автономність смартфона

Якщо ваш смартфон не підтримує Galaxy Labs, його примусова установка може бути небезпечною

Якщо ви не виконуєте на смартфоні якихось мега-ресурсоємних завдань, швидше за все, вам буде логічніше знизити температуру процесора і продовжити тим самим час його автономної роботи. На якому рівні встановлювати температуру, не скажемо. Тому експериментуйте – нічого поганого, якщо ви встановите її на занадто низькій позиції, не відбудеться.

Що стосується приросту автономності, то і тут ніяких рекордів чекати не варто. Але, навіть якщо смартфон зможе пропрацювати хоча б на 10-15 хв. довше, це вже буде велика перемога. Тому тільки методом перебору варіантів зможете виявити температуру, на якій процесор буде працювати максимально збалансовано для вашого сценарію використання, і встановити його на цьому значенні.

Вище ми згадували, що Galaxy Labs і Thermal Guardian можуть не працювати на деяких смартфонах Samsung. Це пов’язано з їх технічними обмеженнями, а також апаратним забезпеченням, яке може не підтримувати зміни, що вносяться додатком. У цьому випадку рекомендуємо спробувати завантажити Galaxy Labs з сайту APKMirror. Швидше за все, додаток завантажиться на пристрій і навіть запуститься. Але ось наскільки безпечно з його допомогою буде оптимізувати роботу апаратного забезпечення смартфона, ніхто гарантій не дає.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter


Новини по темі

Back to top button