Бізнес та акції

«Монобанк» та «ПриватБанк» вирішили порадувати українців новими тарифами

«Монобанк», «ПриватБанк» та інші українські банки вирішили не сперечатися з рішенням влади щодо зменшення комісії за банківські послуги і поступитися. Зробили вони це після того, як представник СБУ офіційно звинуватив фінустанови в спробі створення монопольної структури і підриву фінансової безпеки країни.

Нагадаємо – депутати Верховної Ради України почали розгляд законопроекту, який змусить банки країни зменшити розмір комісії за свої послуги. У відповідь великі фінустанови країни оголосили бойкот рішення і заявили, що фінансовий ринок України не готовий до таких змін. Представники банків додали, що зменшення комісії змусить їх підняти ціну за обслуговування рахунків фізичних та юридичних осіб, а також відмовитися від співпраці з великими іноземними компаніями, включаючи Google. Банкіри вимагали від уряду не вводити державно регульований розмір комісій, а також дати час на адаптацію своїх систем до нововведень.

Відповідь була негайною в особі Сергія Андрущенко, заступника керівника СБУ. Він склав лист на ім’я Данила Гетманцева, Голови Комітету Верховної Ради з фінансових питань, в якому звинуватив керівників великих українських банків в змові з транснаціональними компаніями Visa / MasterCard з метою створення монопольного об’єднання, яке бажає зруйнувати фінансову стабільність держави. Після публікації цього документа лідери «опозиції» в особі керівників банків відразу ж пішли вибачатися перед президентом країни і заявляти, що нічого поганого не замишляли. У підсумку вони погодилися з усіма вимогами держави, але попросили дати їм час на реалізацію проекту. До 01.07.2021 вони зменшать комісію до 1,2%, потім до 01.07.2022 до 1,0%, а до 01.07.2023 опустять її до 0,9%.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button