Бізнес та акції

Приватбанк та Ощадбанк виставляють на продаж

Як повідомив в інтерв’ю виданню Global Capital Кирило Шевченко, глава Національного банку України, на даний момент НБУ готується до нової приватизації ПриватБанку. Його виставлять на продаж найближчим часом.

Що відомо про приватизацію і чого чекати українцям

За словами Кирила Шевченка, приватизація однієї з найбільших фінансових установ нашої країни повинна залучити в економіку України американських інвесторів, так само як і інвесторів з країн Європейського союзу. Можливо, міжнародні банківські групи захочуть придбати частку в ПриватБанку, що позитивно позначиться на економічному кліматі України. Шанси на це, запевняють експерти, досить високі.

На даний момент ПриватБанк утримує близько двадцяти відсотків від банківського ринку в нашій країні, що досить багато. Серед приватних осіб він взагалі знаходиться поза конкуренцією.

Слід зазначити, що Національний банк України не відмовляється від державної підтримки ПриватБанку. Наприклад, він виступає від його імені в судах, де на даний момент відбувається розгляд сотні процесів проти колишніх власників банку – Геннадія Боголюбова та Ігоря Коломойського.

Терміни поки що невідомі. Кирило Шевченко повідомляє, що на даний момент планується все вирішити до кінця року. Тоді можна буде зосередитися виключно на стягнення активів та іншої технічної роботи. Очікується також, що приблизно через п’ять років державна частка в банківській системі значно знизиться. Якщо зараз вона становить п’ятдесят п’ять відсотків, то до 2026 року вона складе всього лише двадцять п’ять.

На одному «ПриватБанку» справа, судячи з усього, не закінчиться. За словами Ольги Василевської-Смаглюк, депутата від партії «Слуга народу», приватизувати збираються і «Ощадбанк». При цьому переживати за свої вклади не варто, так як нещодавно уряд включив його в Фонд гарантування вкладів. Це означає, що якщо у вас є внесок на суму до двохсот тисяч гривень, то його в разі потреби повністю поверне Фонд, а якщо більше – то діють державні гарантії, але перші двісті тисяч все одно будуть повернуті саме Фондом.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button