Статті

експерти розповіли, в чому небезпека та мінуси 5G-мереж

5G відміну від 4G має частоти вище (у 4G 800, 900, 1800, 2100, 2600 МГц), а у 5G 3,4-3,8 ГГц і 25-29 ГГц. Але різниця не тільки в частотах, а також в швидкості. У 4G швидкість максимальна 375 мегабіт / сек, а у 5G – 20 Гбіт / сек.

Природно на ділі швидкість 4G рідко коли буває більше 20 мегабіт / сек, а у 5G … Ну, наш знайомий в США заявляє, що 100 мегабіт стабільно у нього є. Місцями до 300.

Які тут можуть бути мінуси, запитаєте ви? Адже швидкість буде краще, сигнал стабільніше.

Але мінуси є і їх кілька:

– Хакери

Ці хлопці люблять створювати так звані DDOS атаки на інші сайти. Вони так заробляють. Шантажем чи за замовленням.

І щоб створити серйозну атаку на який-небудь сайт зараз їм потрібна величезна мережа зламаних комп’ютерів, які підключені до стабільного і швидкісного інтернету.

Для цього вони, власне і займаються зломами. Якщо 5G буде працювати на максимальних швидкостях, то хакери будуть також намагатися зламувати смартфони і проводити атаки з них. Тобто, активність хакерів посилиться.

– Незрозумілий вплив на здоров’я

У частотному діапазоні 3,4-3,8 ГГц вже ясно зрозуміло, що нічого страшного не буде – частоти трохи нижче вже обплутують нас другий десяток років. А ось вплив частот 25-29 Ггц, гадаємо, до кінця не вивчено.

Поки 5G тільки починає впроваджуватися, 4G буде працювати. І десь на якихось будинках буде відразу 2 антени на обидва стандарти зв’язку. Хоч і випромінювання 5G відноситься до неіонізованого (не нагріває повітря як мікрохвильова піч), але повний вплив ще не вивчено, тому що ще не змінилося покоління людей.

Однак, залишимо цю тему для медичних сайтів та форумів.

– Шахрайство

Одна з фішок 5G – можливість з’єднуватися з кількома пристроями без участі оператора.

І швидше за все, шахраї і хакери можуть скористатися цим. І ніякої третьої сторони, яка буде здійснювати посередництво – не буде. Що дасть грунт для зростання нових хакерських і шахрайських схем. Поки невідомо яких, але фантазувати можна і зараз.

Можливо хакери будуть встановлювати в громадських місцях антени-обманки, які буде встановлювати D2D з’єднання (Device to Device) щоб отримати якусь свою вигоду.

– Занадто велика швидкість

Якби 5G включили разом у всьому світі, то велика частина популярних сайтів не витримала б такого навантаження. Тому, мережа модернізується поступово.

Зараз звичайно 5G підтримують тільки флагмани, але років через 5 підтримка буде у кожного другого смартфона.

Проте, бояться не варто – хоча б з тієї причини, що ми вже нічого не можемо поміняти.

Впровадження мереж диктує прогрес і те, що поточні частоти вже вичерпані, особливо у великих містах в місцях скупчення людей навіть дзвінок зробити складно. Для цього, до речі придумали Wi-Fi Calling – дзвінки по Wi-Fi.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button