Статті

Як відрізнити дзвінок з банку від шахрайського та не втратити гроші та особисті дані

Шахрайства в Україні дуже багато і особливо розвинене воно в сфері «телефонії». Найчастіше абоненти сумніваються, коли їм телефонують з будь-яких фінансових установ. Недовіра особливо торкнулося «ПриватБанку». На жаль, але досить часто трапляється, що шахраї представляються співробітниками саме цього банку, хоча дзвонити можуть і дійсно справжні співробітники з важливою інформацією.

Як розпізнати, хто є хто

Офіційно співробітники «ПриватБанку» періодично телефонують своїм клієнтам, але найчастіше це рядові співробітники та консультанти, а ось шахраї дуже люблять представлятися службою безпеки. Це перше, що потрібно знати. Злочинці пов’язують себе саме з цим банком, оскільки він є найпопулярнішим та найбільшим в Україні і про нього чув абсолютно кожен.

Причини, за якими може дзвонити співробітник банку:

– уточнити безпеку банківської операції. Наприклад, якщо ви перевели велику суму грошей.

– нагадати про наступну оплату по кредиту, про терміни погашення.

– запропонувати вигідну послугу.

– проінформувати про нові можливості.

З яких номерів дзвонять представники банку

У них є певні номери, які починаються на 056. Правда, злочинці теж можуть «підмінити» свої номери телефонів та дзвінок надійде з тих самих «банківських» безпечних номерів. Взагалі, найкраще зайти на офіційний сайт банку і дізнатися всі контакти фін. установи. Правда, це не гарантує повну безпеку, шахраї навчилися підробляти номера телефонів. Тому, краще всього – не відповідати на дзвінки, якщо номер незнайомий.

Як розпізнати брехунів

Є кілька простих, але слушних порад:

– Психологія. Головна мета шахрая зробити все, щоб абонент злякався за свої заощадження, друга – змусити людину діяти швидко на емоціях, що і призводить до сумних наслідків. Про це слід пам’ятати і «не вестися» на провокації.

– Якщо на тому кінці представилися службою безпеки банку – це вже привід насторожиться. Якщо співрозмовник стверджує, що ваші заощадження намагалися тільки що вкрасти і щоб цьому запобігти, необхідно повідомити будь-який код, змінити що-небудь в онлайн-сервісі – це однозначно обман. Справжній банк не буде дзвонити, і з’ясовувати, він відразу ж заблокує рахунок клієнта у разі загрози.

– Пам’ятайте, що співробітники банку не кваплять і не лякають своїх клієнтів. Вони ніколи не просять повідомити конфіденційні дані. Ось повний перелік питань, які може задати представник банку:

– ПІБ, дату видачі документа, адресу реєстрації. Причому слід зазначити, що номер паспорта не питають.

– останні чотири цифри картки.

Всі інші питання – це доля шахраїв. Співробітники банку також ніколи не просять виконати будь-які дії з картою, повідомити коди з смс-повідомлень.

Дуже часто шахраї входять в довіру «клієнтів» озвучуючи їм їх же особисті дані – ПІБ, дані паспорта. Не варто знижувати пильність. Такі дані сьогодні дізнатися не так вже й складно – через соц. мережі або ж таку інформацію «продають» співробітники салонів мобільного зв’язку.

Є сумніви? Завершуйте розмову!

На жаль, шахраї теж не сидять на місці, і кожен раз придумують все нові і нові схеми обману. У будь-якому випадку, радимо бути напоготові і якщо є хоч найменші сумніви – кидати трубку. Ну а після, не складно за офіційним номером зв’язатися з співробітниками банку і все з’ясувати.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button