Статті

Чому ми платимо за інтернет, адже він нікому не належить і є безкоштовним

Щось нам досить часто задають таке цікаве питання:

– Інтернет, за фактом, нікому не належить. Чому ми за нього платимо?
Я ще розумію, що ми платимо за воду і газ, яка належить країні, але чому доступу в інтернет немає безкоштовного? …

Гарне питання. Приблизно також ми платимо не тільки за інтернет, але ще і за домофон і хтось платить абонентську плату за антену.

Чому ми платимо за інтернет?

За сам інтернет ми не платимо, він безкоштовний для всього світу. Оплачуємо ми підключення і вносимо абонентську плату за послугу доступу в інтернет, якою займається провайдер.

Варто розуміти, що весь інтернет складається з окремих провайдерів, які створюють і підтримують інфраструктуру.

Наприклад, наш провайдер не тільки дає доступ простим людям в інтернет, але і має власний дата центр, де розміщується безліч міських ресурсів.

У свою чергу, власники цих ресурсів платять за розміщення або оренду серверів – справжнісіньких комп’ютерів, які підключені до мережі.

Всі провайдери, сервери і дата центри з’єднані між собою і неважливо на якій відстані вони знаходяться.

Як і у випадку з домофоном, якщо вандали зіпсують пристрій, то компанія його лагодить – так і з лініями зв’язку, які потрібно ремонтувати, підтримувати в працездатному стані і звичайно ж модернізувати, адже якість інтернету тільки зростає з роками по швидкості.

Також провайдер платить якусь абонентську плату за підтримку магістральних ліній – так як і ми оплачує канал.

Деякі провайдери можуть надавати безкоштовний доступ до соціально значущих сайтів.

А ще провайдер зобов’язаний 30 діб зберігати трафік від користувачів – такий закон, щоб можна було вичислити будь-якого злочинця. Для того, щоб зберігати цей трафік потрібні сервери і жорсткі диски.

Інтернетом можна користуватися цілком безкоштовно – в місті дуже багато відкритих точок. Наприклад, по діагоналі від нашого офісу є кафе і з вікна в дальній кімнаті слабо ловить Wi-Fi. Якщо купити хороший роутер з зовнішньою антеною, то можна взагалі не платити за доступ.

Однак, якщо системний адміністратор кафе дізнається, то може вас відключити, оскільки це по любому буде порушенням якоїсь угоди, яку ніхто ніколи не читає.

Висновок: весь інтернет складається з безлічі різних організацій, які мають власні майданчики для розміщення серверів, що з’єднані всі воєдино.

Кожна компанія повинна мати гроші на підтримку, а також будь-який бізнес повинен заробляти, інакше сенсу не було б у його веденні. Ось за це все ми і платимо.

PS. Можливо в майбутньому інтернет буде повністю безкоштовний і працюватиме зі супутників (як зараз придумав Ілон Маск). Час, звичайно ж покаже.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button