Статті

Чому інтернет та міжнародні сайти належать американцям, а не українцям

Практично всі великі світові сервіси належать американцям – Instagram, Facebook, Google, Twitter, Windows, WhatsApp, Reddit, Pinterest, Flickr, Change.org, Wikipedia, Android …

Список величезний. І все це розроблено, або куплено американцями. А користуються цими сайтами люди абсолютно з усього світу.

З тих, хто не належить американцям це: ask.fm (Латвія), Lasr.fm (Великобританія), Baidu (Китай), TikTok (Китай). Ну і мабуть, все.

Чому так сталося, що американці керують інтернетом?

Зробимо припущення, що вони просто виявилися в потрібний час і в потрібному місці. Звичайно ж ще впливає те, що англійська мова вже давно вважається міжнародною, а це набагато полегшує вихід англомовних компаній на світовий IT ринок.

До речі, це і виправдовує те, що в США не дуже швидкий і стабільний інтернет – лінії зв’язку в Україні технічно свіжіші, ніж в США. Звичайно все це модернізується, але в Україні доступ в інтернет можна назвати найшвидшим і найдешевшим у світі.

А що Китай?

У Китаї так взагалі світовий інтернет обмежений так званим «Золотим щитом» або як його називають «китайський фаєрвол».

Тобто інформація з зовнішнього інтернету ретельно фільтрується державним «КДБ».

Тому раніше китайці взагалі не намагалися виходити на зовнішній ринок, ось з відомих хіба що Тік Тік або AliExpress.

Проте, китайці за останні роки створили багато смартфонів з власними оболонками і в деяких країнах навіть зайняли перші місця.

А інші країни?

Багато сайтів і сервісів спочатку могли бути родом з інших країн, наприклад Skype був створений програмістами з Швеції, Данії і Естонії, а пізніше викуплений компанією Microsoft (яка його і зіпсувала :)).

А ось знаменита аська (ICQ) була продана американською компанією AOL … в Росію. Власник ICQ – компанія Mail.ru. Але оскільки найбільші IT компанії знаходяться все-таки в США, то вони прибирають до рук найцікавіші стартапи з інших країн.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button