Hardnews

Експерти розповіли, на що звернути особливу увагу при виборі смартфону з двома сім-картами

Смартфон з двома слотами під SIM-карти стане незамінним придбанням для тих, хто використовує SIM-карти від двох різних операторів (наприклад, на одному вигідний тариф для інтернету, а на іншому – для дзвінків) або хоче розділити особисте життя і роботу. Купуючи такий пристрій, потрібно знати про деякі особливості, які сильно впливають на якість зв’язку і його можливості.

В даному матеріалі детально розповімо, що потрібно знати при покупці телефону з двома SIM-картами.

DSDS або DSDA – що вибрати?

Смартфони з двома слотами під SIM-карти можуть підтримувати одну з двох технологій: DSDS або DSDA. Перед здійсненням покупки необхідно розуміти основні відмінності цих технологій.

DSDS (Dual SIM Dual Standby)

Ця технологія дає можливість працювати обом SIM-картками, але активно використовувати можна тільки одну з них. Наприклад, якщо на першу SIM надійшов дзвінок і абонент відповів, друга SIM-карта не зможе приймати дзвінки. Інші користувачі, які спробують додзвонитися на другу SIM, отримають повідомлення, що абонент тимчасово недоступний.

На деяких смартфонах цю проблему частково вирішує функція переадресації, тобто дзвінки, що надходять на SIM2, будуть переадресовуватися на SIM1. Ця функція доступна не на всіх пристроях, тому перед покупкою рекомендується уточнити цю інформацію у консультанта. Крім того, переадресацію повинен підтримувати і мобільний оператор.

Важливо! Обмеження стосуються і використання інтернету. Наприклад, якщо завантажувати досить об’ємний файл через SIM2, то SIM1 на цей період часу стане недоступна.

DSDS означає, що різні слоти можуть підтримувати різні стандарти зв’язку. Наприклад, один слот для SIM підтримує тільки 2G (для дзвінків), а другий – 3G і 4G (для використання інтернет-трафіку). Причиною подібних обмежень служить один радіомодуль для двох слотів – через високе навантаження на нього якість зв’язку погіршується, а абонент не може в повній мірі використовувати дві SIM-карти в телефоні.

DSDA (Dual SIM Dual Active)

Ця технологія втратила обмеження по роботі SIM-карт через додатковий радіомодуль. Абонент може одночасно приймати дзвінки з обох SIM, а якість зв’язку в цілому покращилася і стала більш стабільною. Однак смартфони з DSDA можуть швидше розряджатися + вартість таких пристроїв може бути вище.

Слоти під SIM або комбінований слот – що вибрати?

Існує два види слотів: виключно для SIM-карт і комбінований слот, в який можна помістити або дві SIM, або SIM і карту пам’яті. У більшості смартфонів частіше зустрічається другий варіант. Гібридний слот володіє значними перевагами перед звичайними слотами:

  • Слот знаходиться збоку. Щоб його дістати, не потрібно виймати батарею.
  • Через комбінований слот виробники отримують можливість зробити телефон більш тонким, а також заощадити простір усередині пристрою.
  • У таких смартфонах встановлюють акумулятори більшого об’єму.

Хоча гібридний слот і зручний, користувачеві з двома SIM-картами і картою пам’яті доведеться вибирати, що саме помістити в слоти, а що носити з собою або залишити вдома.


Читай нас в Google News, Telegram, Facebook та Twitter


Back to top button