Hardnews

Розвінчуємо міфи: наскільки небезпечне випромінювання від мобільної вишки встановленої на будинку

Наважимось припустити, що вже через кілька років мобільних станцій на житлових будинках не залишиться зовсім. Все частіше їх жителі виступають проти розміщення небезпечних, на їхню думку, антен. Хоча насправді встановлена на даху мобільна станція, навпаки, гарантує, що в цьому будинку сила сигналу буде нижче, ніж навколо нього. Покажемо результати вимірів детектора електромагнітних хвиль на різній відстані від мобільної станції.

Для свого експерименту ми вибрали окремий стовп, на якому розміщені антени відразу кількох операторів. Чому саме стовп, а не станція на житловому будинку? Відповідь проста: так ми зможемо виміряти щільність потоку енергії (ЩПЕ) безпосередньо під антенами, тобто там де будуть розташовуватися квартири мешканців, так наче така станція була встановлена ​​на багатоповерховому житловому будинку.

Отже, підходимо прямо до основи стовпа. Під численними антенами, на відстані всього 15 метрів ЩПЕ становить 8-15 мкВт / см2. Нагадаємо, що в житлових приміщення цей показник не повинен перевищувати 10 мкВт / см2. На нашому детекторі значення ЩПЕ відображаються у верхньому рядку (червоними цифрами):

Біля мобільної станції

З урахуванням того, що навіть тонка гіпсокартонна перегородка знизить ці показники в кілька разів, а міжповерхове перекриття в десятки разів можна з упевненістю сказати, що норматив у житловому будинку буде дотриманий.

Але ми не зупинимося на цьому. Знайдемо місце де значення ЩПЕ почнуть рости. Відходимо на 5 метрів. Показники приблизно такі самі: 12-15 мкВт / см2. Відходимо ще на 5 метрів і ситуація не змінюється:

5 метрів до мобільної станції
10 метрів до мобільної станції

Значення починають збільшуватися тільки при віддаленні на кілька десятків метрів від мобільної станції. Хоча і в цьому випадку високими їх не назвеш:

Не будемо вас довго мучити. Максимальні значення ЩПЕ ми змогли отримати на відстані 200-300 метрів від станції коли стовп з антенами можна ледь відрізнити від ліхтарного стовпа. Середні значення становили 40-50 мкВт / см2. Але знову ж таки – це на вулиці і в прямій видимості від станції. Варто зайти за ріг або всередину приміщення і дані падають в десятки разів.

Найбільші значення ЩПЕ – на відстані 200-300 метрів від станції

Цей експеримент наочно показує, що сила радіохвиль безпосередньо під мобільною станцією значно нижче, ніж на відстані від неї. Вся справа в тому, що антени мобільного зв’язку випромінюють сигнал не в усі боки підряд, а в чітко заданому напрямку – перед собою. А під антенами, над або за ними сила сигналу незрівнянно менше.

Тому встановлення мобільної станції безпосередньо на даху багатоквартирного будинку абсолютно безпечне. Сигнал від антен встановлених в будинку навпроти буде куди вище.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button