Softnews

Розбираємося, що таке роздільна здатність відео: HD, Full HD, Quad HD, Ultra HD, 6K, 8K

Ви напевно чули, хоча б кілька з наступних позначень: HD, Full HD, Quad HD, Ultra HD, 6K, 8K. Можливо, з вуст консультанта в магазині електроніки, або від когось зі знайомих, які розбираються в технологіях.


Ці абревіатури відносяться до розміру і роздільної якості екранів у різної електроніки, наприклад комп’ютерів, смартфонів або телевізорів.

Також ці позначення показують в якій якості можна подивитися відеоролик.

Наприклад, в YouTube і інших відео платформах можна вибрати роздільну здатність відео при перегляді, вона залежить від того, в якому форматі автор завантажив відеоролик.

Почнемо з того, що роздільна здатність відеоролика або екрану – це кількість пікселів по горизонталі і по вертикалі. Наприклад, роздільна здатність 720х1280 (HD), означає 720 пікселів по вертикалі і 1280 пікселів по горизонталі.

Для позначення якості роздільної здатності дисплея і відео використовуються як абревіатури, так і цифри.

Абревіатури простіше запам’ятати, тому вони широко використовуються в описі характеристик для телевізорів, смартфонів та інших гаджетів, що мають дисплей.

Щоб розібратися у всіх цих параметрах ми по порядку обговоримо кожен з них далі.

1) HD – high definition.

Дослівно «висока роздільна здатність / чіткість». Ця роздільна здатність має розмір 1280 × 720 пікселів.

Зараз в цьому форматі транслюється більшість відео екранів смартфонів або планшетів, і багатьох цілком влаштовує.

Однак воно вже поступається більш високій роздільній здатності, тому що екрани стали більшими, а користувач більш вибагливим до якості картинки.

2) Full HD – Full high definition.

Дослівно «повна висока роздільна здатність». Розмір пікселів – 1920 × 1080. На даний момент це один з найбільш популярних форматів для перегляду відео в інтернеті та на телебаченні. Він прийшов на зміну HD і дозволяє показувати картинку з високою роздільною здатністю навіть на «відносно» великому екрані (планшети, смартфони, екрани ПК).

3) Quad HD – Quad high definition.

Перекладається як «подвійна висока роздільна здатність». Розмір – 2048 × 1080, також роздільна здатність моніторів в такому форматі може бути 2560 × 144.

Ця роздільна здатність також називають 2K, де буква «К», означає «кіло» і це відповідно «1000». 2К – значить більше двох тисяч пікселів.

Така роздільна здатність використовується в кінематографі, багато сучасних проекторів, що відтворюють відео в кінотеатрі мають такі параметри.

4) Ultra HD або 4К.

Ось ми підійшли до ще однієї високої роздільної здатності. Її розмір в чотири рази більше ніж у Full HD і становить 4096 × 2160 пікселів. Однак у телевізорів ця роздільна здатність має розмір 3840 × 2160 пікселів.

Така роздільна здатність особливо добре показує себе на великих екранах, і різницю видно підходячи до такого екрану ближче. Чим вище роздільна здатність екрана, тим чіткіше зображення ми будемо бачити наближаючи екран до очей і навпаки.

5) 6К.

Тут такий самий принцип, 6К (кіло). Роздільна здатність таких дисплеїв або відео становить уже 6144 пікселів по горизонталі і це перехідна роздільна здатність між 4К і 8К.

6) 8К.

Розмір зображення 7680 × 4320 пікселів, роздільна здатність найвищої якості.

Ми вирішили пошукати відео в Youtube у 8К і такі відео там є, вони зняті на професійні камери, які можуть записувати відео в такому форматі.

Тільки справа ось у чому, у нас просто нема на чому дивитися відео такої роздільної здатності і ми просто не зможемо побачити різниці в якості зображення. Хоча, деякі новинки смартфонів вже можуть знімати відео з роздільною здатністю 8К, а це небагато-немало 33 мільйони пікселів на екрані.

Кому потрібна висока роздільна здатність?

Колосальна роздільна здатність 8К! Нам здається, що на даний момент роздільної здатності відео і дисплеїв вище Full HD не потрібно і в основному це маркетинговий прийом для підвищення продажів, саме для більшості простих користувачів. Чому?

Оскільки в основному, мало хто використовує дуже великі телевізори з високою роздільною здатністю і екрани для перегляду відео контенту. Така техніка дуже дорога, та й відео в такій високій роздільній здатності специфічне і такого контенту не так вже й багато.

В основному, 4К, 6К і 8К затребувані для домашніх і комерційних кінотеатрів, або для перегляду спеціального відео контенту на телевізорах з такими показниками.

Також дисплеї моніторів і планшетів з такими високими параметрами необхідні графічним дизайнерам і творцям відеоконтенту, для них це необхідність в роботі.

Простим користувачам смартфонів і комп’ютерів Full HD буде достатньо ще протягом декількох років, поки дисплеї з більш високою роздільною здатністю не подешевшають, а акумулятори смартфонів не будуть працювати довше.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter


Новини по темі

Back to top button