Hardnews

Наслідки непередбачувані: де і коли заборонено користуватися смартфоном

Смартфонами не варто користуватися на автозаправних станціях, поблизу сховищ пального та хімічних речовин, а також там, де є попереджуючі знаки або інструкції. У медичних клініках вас також можуть попросити відключити телефон через можливий вплив гаджета на чутливе медичне обладнання. А до недавнього часу існувала заборона на використання мобільних пристроїв на борту авіалайнерів.

“Вважалося, що потенційно ваш гаджет може пошкодити або збити з курсу навігаційні прилади літака, і заборона на використання GSM-зв’язку була загальною для всіх світових авіакомпаній. Смартфони необхідно було переводити в авіарежім, вимикаючи будь-який пошук мережі, вихід в Інтернет, Wi-fi і Bluetooth “, – нагадують експерти.

Однак в 2014 році Європейське агентство авіаційної безпеки (EASA) зняло заборону на використання електроніки на борту, дозволивши використовувати пристрої навіть з включеними радіомодулями під час польоту.

Всі виробники телефонів попереджають, що не варто користуватися телефоном на автозаправних станціях (станціях технічного обслуговування), а також поблизу пального або хімічних речовин. 

Варто вимикати телефон в місцях, де цього вимагають відповідні попереджувальні знаки або інструкції.

“Теоретично телефон може стати причиною вибуху або пожежі в безпосередній близькості від об’єктів зберігання палива або хімічних речовин, а також в місцях виконання вибухових робіт”

До місць, де вас можуть попросити відключити телефон, відносяться і різні медичні установи. Причина все та ж – непередбачуваний вплив гаджета на чутливе медичне обладнання. 

Це сильно залежить від типу і новизни обладнання, нові медичні апарати прекрасно працюють поруч з включеними мобільниками. Однак старі покоління медичного обладнання можуть, в теорії, “збоїти”- і будуть певні перешкоди, які ускладнять діагностику.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button