Softnews

Які безглузді додатки варто видалити зі смартфона для економії заряду та збільшення швидкості телефону

Це одна з останніх статей на тему відключення різного програмного мотлоху в MIUI 12 на базі Android 10. Нам залишилося відключити ще близько 5 додатків і сервісів, які даремно витрачають мобільний інтернет, оперативну пам’ять і заряд батареї, після чого, випустимо статтю з фінальним списком і пресетом для ADB App Control і перейдемо до вивчення Android 11.

Як показують відгуки читачів, багатьом вдалося значно покращити роботу своїх смартфонів, тому сподіваємося, що ця стаття теж виявиться вам корисною.

Почнемо з простого

Додаток «Smart-Divert» присутній в багатьох смартфонах з двома Sim-картами і якщо говорити простою мовою, служить для того, щоб в момент коли ви говорите по одній сімці, а на іншу надходить вхідний дзвінок, відбувалася переадресація.

Але його безглуздість, полягає в технічній будові наших гаджетів, адже в більшості з них встановлено тільки один радіомодуль, отже, він фізично не може підтримувати одночасну роботу двох Sim-карт. Перевірте чи є цей додаток у вашому смартфоні, скориставшись пошуком в пункті “Всі програми”. Тільки показ системних включити не забудьте.

Як ви бачите, «Smart-Divert» постійно знаходиться в активному стані, витрачаючи ресурси системи і оперативну пам’ять, якої як відомо, багато не буває.

Тому рекомендуємо відключити його, через вже знайомий вам додаток ADB App Control. Зауважимо, що на всіх своїх смартфонах цей додаток ми відключили і ніяких збоїв в роботі не виявили.

Перед тим як я перейду до «вишеньки на торті», невелика передісторія: Звернувся до нас фанат з проблемою поганої роботи визначення місцезнаходження після одного з останніх оновлень. Перепробували все, і місце розташування Google відключали, і дані A-GPS чистили – результату нуль.

У підсумку, на одному з форумів вичитали, що проблема може критися в додатку «LocationServices» від Qualcomm. Зайшовши на своєму смартфоні в «Налаштування» -> Програми -> Всі програми -> Три крапки (Показати всі додатки), виявили що він постійно висить у фоні і споживає (в нашому випадку) 272 Мб оперативної пам’яті.

Почали цікавитися і з’ясували, що робота GPS після відключення цього сервісу, залишається такою самою як була (підтвердження нижче).

До і після відключення

На всіх своїх смартфонах Xiaomi ми його відключили, весь день користувалися навігатором, тестували прийом супутників – ніяких проблем немає. У підсумку проблема була вирішена, а на додаток до всього, ми знайшли ще одну службу, яка витрачала досить великий об’єм пам’яті.

Більш того, після відключення (в нашому випадку) витрата акумулятора, помітно зменшилася і вже потім ми прочитали, що статистика витрати батареї «LocationServices» входить в рядок «Система Android».

Можете наслідувати наш приклад і відключити її на своєму смартфоні через ADB App Control, тим більше, відключений додаток можна відновити без проблем. Якщо з якихось причин захочете повернути якийсь із додатків, просто зайдіть в ADB App Control у вкладку «Відключені», відзначте потрібну службу та натисніть «Включити».

Імена пакетів для відключення в ADB App Control (скопіюйте в пошуковий рядок): Smart-Divert – com.qti.xdivert, LocationService – com.qualcomm.location


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button