Hardnews

Які старі моделі iPhone актуально купити в 2021 році та й чи варто взагалі

iPhone хороший тим, що у нього достатньо довгий термін морального старіння, на відміну від Android. На сьогоднішній день Apple підтримує (випускає потрібні оновлення) наступні вже застарілі морально моделі: iPhone SE, 6S, 6S +, 7, 7 +, 8,8 +.

Практично всі ці моделі можна купити зараз як у великих продавців, так і «з рук».

Які iPhone точно не варто брати?

Немає ніякого сенсу в 2021 році купувати iPhone нижче, ніж 7. Хоч і 6S і SE (1 покоління) підтримуються компанією, це вже як кажуть «не ті тапки».

Є у нас 6s і працює він м’яко кажучи не дуже добре – пригальмовує пристойно. Причина в тому, що програми розвиваються, операційна система розвивається і всі ці технології не стоять на місці. Навіть сайти за ці роки стали більш навороченими, що веде до природного уповільнення.

А ось iPhone 7, а це нагадаємо, модель 2016 року працює дуже швидко для своїх років. Процесор Apple A10, 4 ядра з тактовою частотою 2.34 Ггц, також є вбудований 6 ядерний графічний модуль.

Оперативної пам’яті у iPhone 7 – 2 гігабайти, а у 7 + – 3 гігабайти. Цим пристроям такої пам’яті цілком вистачає. Природно з рук такий смартфон буде коштувати дешевше.

Але якщо дивитися в бік покупки старенького iPhone, то на наш погляд кращим результатом є модель – iPhone 8 від 2017 року.

Це остання модель з так званої класики з екраном в 4.7 дюйма – подобається за те, що зручно лежить в руці. Оперативної пам’яті також 2 гігабайти, а в плюс версії 3. У нас в офісі є такий – ніяких проблем, працює дуже спритно. До того ж ми вибирали між iPhone X і 8-кою і вибрали останню, тому що X зовні геть не подобався.

Процесор Apple A11 Bionic, 6 ядер на сьогоднішній день добре тягне навіть сучасні ігри, та й камера у нього буде краще, ніж у попередньої моделі.

iPhone X

X

Власне, якщо є гроші, то вже варто придивитися до iPhone X, який був також випущений в 2017 році і на сьогоднішній день цілком собі актуальний. Він набагато цікавіше, ніж попередні моделі.

Процесор такий самий, пам’яті вже 3 гігабайти, а діагональ дисплея 5.85 дюйма. Це перший смартфон з так званою «монобровою» – виріз в екрані для динаміка, фронтальної камери і датчиків. І перший еппловський гаджет з двома камерами на задній кришці.

Точно не варто брати iPhone 6 і 5 – пройде ще рік і вони будуть працювати зовсім повільно і знову потрібно буде оновлювати смартфон. А взагалі, все залежить від завдань. У приятеля взагалі iPhone 4, але йому потрібні в основному тільки дзвінки, ну і може щось зрідка пошукати в інтернеті.

Висновок: 7,8 і X хороші моделі iPhone, які будуть ще актуальні точно кілька років. Якщо є можливість купити їх за невеликі гроші – це буде хороший вибір в плані стабільності.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button