Hardnews

Експерти розповіли, чому варто відмовитись від карт пам’яті в телефоні

Сьогодні торкнемося однієї з найважливіших тем, що стосується швидкодії смартфона. Якщо ви все ще використовуєте карти пам’яті в своїх пристроях, то ця стаття для вас.

Виробники досить довго намагалися відмовитися від можливості розширення пам’яті в смартфонах. Але під натиском споживачів їм все ж довелося хоча б в частині гаджетів залишити цю опцію. Розповімо, чому ми не радимо використовувати карти пам’яті в смартфоні. Виділимо 2 причини.

Страждає продуктивність

Вже давно при виборі смартфона ми спершу дивимося на тип накопичувача і оперативної пам’яті, а вже потім на все інше. У поточних реаліях продуктивність гаджета дуже сильно залежить не тільки від потужності процесора, але і від встановленої пам’яті.

Що стосується Micro SD карт, справа в тому, що зараз внутрішні накопичувачі набагато швидші, і така карта може погіршити роботу самого гаджета. Звичайно, нічого страшного, якщо використовувати її лише для зберігання файлів. Але якщо застосовувати карту для розширення внутрішньої пам’яті і встановлення на неї програм, вона буде “причепом з цеглою”, який гальмує систему.

Пам’ять UFS 2.0 і 2.1 застосовується вже навіть в бюджетних смартфонах

Якщо ми говоримо про вбудовану пам’ять, то до цих пір є 2 основних типи: eMMC і UFS. Перший уже сильно застарів, а ось останні покоління UFS видають такі швидкості, яких з будь-сторонньою Micro SD карткою не добитися. Вище можете побачити порівняння.

Якщо простіше, то уявіть різницю після зміни в ноутбуці старого жорсткого диска на швидкий NVMe SSD. Різниця в швидкості запуску системи, відкриття і роботи додатків настільки величезна, що навряд чи ви захочете повертатися на HDD. Зі смартфонами аналогічна історія.

С картами можна забути про надійність

Багато хто з нами може не погодитися. Але карти формату Micro SD абсолютно не про надійність. Відсоток відмов у дешевих карт дуже високий. А варіанти від Samsung коштують стільки, що при покупці смартфона легше відразу заплатити за більший об’єм вбудованої пам’яті.

Незалежно від ціни карти, потрібно постійно перевіряти її працездатність.

Пам’ятайте, що відмовити може будь-яка картка в будь-який момент. Ніяких попереджень не буде. Радимо не сподіватися на Micro SD і завжди робити резервні копії в “хмарі”, або на інших накопичувачах. Інтегрована пам’ять в смартфонах набагато надійніша. Швидше вийде з ладу весь смартфон, ніж сам накопичувач.

А як же новий стандарт карт пам’яті?

Так, в грудні 2020 року Комітет JEDEC показав карти пам’яті UFS 3.0. Хоча, вже в 2016 році Samsung як би випустила такі карти. Тільки до цих пір їх немає в продажу. Поки з’являться ці карти і смартфони, які їх підтримують, пройде багато часу. На жаль, це буде не скоро.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button