Статті

Як українців обманюють в супермаркетах: ці схеми варто знати

Власників великих торгових мереж цікавить в першу чергу прибуток, а до добробуту покупців їм особливого діла немає. І в гонитві за грошима багато комерсантів не цураються користуватися сумнівними, а часом і відверто шахрайськими прийомчиками.


Нижче – 7 поширених прийомів в продуктових магазинах, на які не можна закривати очі.

Переклеєні стікери

У торгових мережах дуже неохоче позбавляються від простроченого товару, якщо мова йде про продукти без упаковок, фасованих безпосередньо в магазині. На такі наклеюються стікери, які, при необхідності, дуже легко переклеїти.

Звідси базове правило: завжди перевіряйте термін придатності будь-якої продукції, яку купуєте. Можливо, стікер поміняли, тому що змінилася ціна, але швидше за все, таким чином просто «продовжили» термін придатності.

Також не рекомендуємо купувати молочку і м’ясні вироби з тривалим терміном придатності. Такі товари вимагають спеціальних умов зберігання, і немає ніяких гарантій, що співробітники магазина їх дотримуються. Через це продукти можуть псуватися навіть до закінчення терміну придатності.

Фейкові акції

Яскраві цінники привертають покупців, адже вони обіцяють великі знижки. Але не поспішайте змітати все з полиць, краще порівняйте стару ціну з новою. Не виключено, що «величезна» знижка складе всього кілька гривень. А ось реальне зниження вартості – вагома причина перевірити термін придатності товару, по акції дуже часто розпродають продукцію, яка ось-ось зіпсується.

Сумнівна кулінарія

Чимало торгових мереж мають власний кулінарний відділ, де пропонують кури-гриль, випічку, десятки різних салатиків. Звучить непогано, але для готування в таких відділах часто використовують інгредієнти далеко не першої свіжості. А іноді в хід йде відверте прострочення, адже за спеціями і соусами простіше приховати смак і запах зіпсованих продуктів.

Більш того, ви не можете бути впевнені, що на кухні супермаркету дотримуються всі санітарні норми. Чи працює персонал в рукавичках, чи не бігають по столах таргани. Не хочете проблем зі здоров’ям – утримайтеся від покупок в такому відділі.

Маскування неякісного товару

Від неякісного товару продавець зобов’язаний позбавлятися, але ми чомусь регулярно бачимо його на полицях. Підтікання на перемороженій курці приховають під двома пакетами. А биту консервну банку повернуть вм’ятиною всередину, щоб не впадала в очі. Не соромтеся брати, що подалі, і стежте за якістю товару і упаковки.

Прострочення і сюрпризи в нарізках

Від покупки ковбасних і сирних нарізок в магазинній тарі краще відмовитися взагалі. Мало того, що в такому вигляді все обходиться дорожче, так ще й простіше простого наштовхнутися на прострочення або підмінений товар. У невеликій нарізці з дорогого сиру може «випадково» попастися кілька скибочок дешевого сирного продукту, який на вигляд точно такий самий.

Поганий товар на завжди на очах

Якщо у товару закінчується термін придатності, будьте впевнені, його покладуть на найбільш видному місці. Повторимося, що особливу увагу варто звертати на м’ясні та молочні продукти, які можна зберігати довго. Такі речі вимагають специфічних умов для зберігання, і їх часто не дотримуються.

Пересушена ковбаса

Чим довше ковбаса лежить на полиці, тим сильніше вона висихає. Зазвичай на упаковці можна знайти допустиме значення цієї усушки у відсотках. Як оцінити, чи не втратив товар у вазі надмірно? Киньте ковбасу на ваги і порівняйте масу з вказаною, враховуючи поправку на допустимий відсоток. Якщо різниця велика, просто просимо перебити чек і не платимо магазину за повітря.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter


Новини по темі

Back to top button