Статті

Чи мають право мобільні оператори змінювати тариф без попередження?

З часом багато тарифів мобільних операторів змінюються або зникають, а на їх місці з’являються нові. Абоненти, які звикли до своїх вигідних тарифів, на це вплинути не можуть – часто оператори змінюють умови тарифів, коли самі того захочуть.


Розберемося, чи мають мобільні оператори право без попередження самостійно змінити тариф або його умови, а також що робити, якщо таке вже сталося?

Чи може оператор самостійно і без попередження змінити тариф або його умови?

У цьому питанні важливо розуміти, що “тариф” і “умови в рамках одного тарифу” – це різні речі, які мають одну схожість. В обох випадках мобільний оператор зобов’язаний повідомити абонента про зміну не пізніше, ніж за 10 днів. Повідомлення про це має з’явитися не тільки в особистому кабінеті на сайті, але і в якості SMS-повідомлення. Оператори повинні дати абоненту можливість не погодитися з новим тарифом або умовами.

Різниця понять “тариф” і “умови в рамках одного тарифу” полягають в наступному: мобільний оператор може змінити умови тарифу, попередивши клієнта. Для цього не потрібно чекати позитивної відповіді від абонента – через 10 днів умови зміняться автоматично.

Змінити ж сам тариф без схвалення абонента оператор не може. Однак і в цьому випадку абонента чекає заковика – мовчання клієнта при його переведенні на новий тариф вважається позитивною відповіддю. Тому якщо абонент за 10 днів не перейшов на новий тариф, не розірвав договір або не прийняв інші заходи (скарга, заява тощо), тариф зміниться автоматично.

У більшості випадків, практикується саме зміна тарифу, а не зміна умов тарифу. Причина у цього проста – оператор не може змінити вартість вже існуючого тарифу. А створити новий тариф, практично дублюючий старий, але з підвищеною вартістю – може. Тому абоненти так часто отримують повідомлення, що їх старий тариф нібито відправився в архів і більше не може використовуватися.

мобільний тариф

Що робити, якщо оператор самостійно змінив тариф?

Якщо подібна ситуація вже сталася, шляхів її вирішення кілька. Абонент може:

  • Звернутися до мобільного оператора з проханням залишити його на колишньому тарифі. Навіть якщо за словами оператора тариф відправився в архів, ним все ще можна користуватися. У деяких випадках компанія може піти назустріч і залишити старий тариф.
  • Пригрозити переходом до іншого оператора. Компанії мобільного зв’язку тримаються за своїх клієнтів, тому можуть піти на поступки або запропонувати інші, більш вигідні умови.
  • Надіслати скаргу в головний офіс компанії з проханням повернути тариф. Якщо і це не спрацювало, можна звернутися до вищих інстанцій: прокуратуру чи суд.

Якщо нічого з перерахованого вище не працює, залишається тільки два варіанти: самостійно перейти на більш вигідний тариф або припинити роботу з цим стільниковим оператором. В останньому випадку компанія також може спробувати утримати клієнта і повернути йому старий тариф.

Читай наші новини в Google News, Telegram, Facebook та Twitter


Back to top button