Новини

Власників iPhone прослуховують без їх згоди

У відповідь на  звинувачення  у прослуховуванні користувачів компанія Apple заявила про припиняє оцінку якості роботи голосового помічника Siri. Але не всіх користувачів влаштував такий результат подій – деякі з них пред’явив корпорації судовий позов. Вони стверджують, що iPhone має звичку підслуховувати свого власника навіть без спеціальної команди «Привіт, Siri».

Колективний позов був поданий в місті Сан-Хосе (Північна Каліфорнія). У заяві зазначено, що компанія порушує закон штату про недоторканність особистого життя. Згідно угоди користувача, голосовий асистент Siri починає слухати користувача після фрази «Привіт, Siri». На практиці ж, як стверджують користувачі, активація розумного помічника відбувається самостійно при звуках грому, від підняття руки і в інших різних випадках, не передбачених угодою. До слова, один з позивачів є опікуном неповнолітньої дитини, яка також користується iPhone.

Привіт Siri

Приводом для позову стало інтерв’ю одного з підрядників Apple виданню The Guardian, в якому він розповів, що для поліпшення голосового помічника компанія аналізує записи спілкування користувачів з Siri. Багато записів містили особисті дані: від номерів телефонів клієнтів і медичних даних до інформації про проведені операції. При цьому активація асистента і подальша запис зразків голосу користувачів в більшості випадків відбувалися самостійно.

джерело: bloomberg.com


Читай нас в Google News, Telegram, Facebook та Twitter


Back to top button