Softnews

Експерти розповіли, як злочинці крадуть особисті дані через Wi-Fi-пастки

Розпочнемо з аксіоми – варто утриматися від підключення до публічних Wi-Fi-мереж: зловмисники можуть створювати такі точки доступу, щоб красти персональні дані, логіни та паролі тих, хто підключився.


Якщо без загальнодоступної Wi-Fi-точки все ж не обійтися, то не варто входити в критично важливі облікові записи, наприклад, в банківські акаунти.

Сьогодні зустрічаються випадки, коли шахраї навмисно розміщують точки доступу до безкоштовного Wi-Fi в публічних місцях. Ні про що не підозрюючи користувачі підключаються до них, вважаючи, що це Wi-Fi кав’ярні, аеропорту або вокзалу, де вони зараз перебувають. Через подібні Wi-Fi-пастки зловмисники можуть вкрасти персональні дані, логіни і паролі користувачів, які підключилися до їх мережі.

Дамо ще кілька порад, як захистити свої дані в кіберпросторі. Перш за все – не використовувати однаковий пароль для кількох облікових записів і не робити його занадто очевидним і простим.

Також краще утриматися від збереження паролів в браузері та періодично очищати cookie. Заволодівши даними для входу в обліковий запис на ПК, зловмисник може отримати доступ до журналу вашого браузера і всіх збережених сесій, встановити розширення для перехоплення мережевого трафіку і впровадити в ОС програми для моніторингу всіх ваших дій. А ось з мобільними додатками таких занепокоєнь зазвичай не виникає.

Нарешті, не варто завантажувати файли з сумнівних джерел. Разом з ними можна “зловити” кейлогер – спеціальний тип шкідливого програмного забезпечення для крадіжки облікових записів. Програма фіксує всі дії користувача, включаючи натискання клавіш, переміщення і кліки миші, а потім передає інформацію на віддалений ПК або сервер зловмисника. При цьому навіть безкоштовний антивірус може захистити від основних кіберзагроз.

Читай наші новини в Google News, Telegram, Facebook та Twitter


Back to top button