Softnews

Названо чотири фактори, які вбивають акумулятор вашого телефону

Більшість сучасних смартфонів досить надійні, щоб без проблем функціонувати протягом багатьох років. Але найчастіше гаджети підводить батарея, ємність якої згодом поступово зменшується. І багато власників їй в цьому мимоволі допомагають. Розповімо про 4 речі, які вбивають акумулятор вашого смартфона.

Температура

Надто висока або низька температура – найгірший ворог для батареї вашого смартфона. Напевно ви бачили, як швидко відсоток заряду падає на морозі, і гаджет може відключитися, навіть якщо позначка показує більше 20%. Низькі температури уповільнюють хімічні процеси, що відбуваються в літій-іонних акумуляторах, а це негативно позначається на їх працездатності.

Навіть Apple вказує діапазон температур для експлуатації своїх гаджетів

Якщо від експлуатації телефону взимку нікуди не дітися, то на вплив підвищеної температури ми можемо вплинути. При регулярному перегріві акумулятори стрімко втрачають максимальну ємність, високі температури для них навіть гірші ніж холод. Не залишайте смартфон під палючим сонцем на торпеді автомобіля, а якщо довго граєте – виймайте пристрій з чохла. Варто пам’ятати і про те, що надмірне нагрівання може і зовсім стати причиною пожежі пристрою. Будьте уважні.

Експлуатація смартфона, який заряджається

Цей пункт безпосередньо пов’язаний з попереднім. У тому, щоб перевірити годину або запустити підкаст на телефоні, який стоїть на зарядці, нічого страшного немає. Проблеми починаються, коли ви піддаєте гаджет надмірному навантаженні, часто – граєте в ігри. Сучасні швидкі зарядки самі по собі сильно нагрівають акумулятор, а якщо додати гру, температура батареї легко перевалює за 40 градусів, що кардинально прискорює зношення електроліту. Якщо пограти в процесі зарядки кілька разів, нічого смертельного не трапиться. Але якщо робити так регулярно, в тривалій перспективі автономність смартфона просяде набагато швидше.

Зарядка

Неякісні зарядні пристрої

Спокуса заощадити велика завжди. Навіщо переплачувати за сертифікований зарядний пристрій, якщо можна замовити схожий з AliExpress за копійки. Все одно роз’єм той самий, і заряджати буде нормально. Як би не так. Ви ніколи не дізнаєтеся, які дефекти можуть ховатися в дешевій зарядці від невідомого виробника, поки вони не знищать ваш акумулятор або смартфон. Не ризикуйте, щоб не витратити в десять разів більше, ніж заощадили. А якщо замовляєте зарядки на Алі, вибирайте перевірені бренди – Anker, Xiaomi, Ugreen і ін.

Розрядка смартфону в нуль

Навколо того, як правильно і неправильно заряджати смартфон, нагромаджено стільки міфів, що без експертів не розберешся. Найбільшою популярністю користуються дві теорії. Одна говорить про те, що батарею краще розряджати в нуль, а інша стверджує рівно протилежне – допускати повної розрядки не варто ні в якому разі. Перша – однозначний міф, і можна навіть легко встановити його коріння. Це старі нікель-кадмієві акумулятори, ємність яких зменшувалася при неповній розрядці смартфона.

Зараз такі батареї не використовуються, скрізь стоять літій-іонні. І ось їх якраз краще не розряджати в нуль. Ємність таких акумуляторів поступово зменшується з кожним повним циклом заряду-розряду. Цей процес неминучий, але він сповільниться, якщо не розряджати смартфон в нуль, а підключати до розетки хоча б на 20%. Принаймні про це говорять численні дослідження, неодноразово перевірені на практиці.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button