Фахівець розповів, які слова краще не шукати в інтернеті

Зараз на головній

Всі ми користуємося пошуковими сервісами для роботи або щоб скоротати час. Більшість запитів знаходяться в правовому полі і не несуть за собою ніяких ризиків , але існують і заборонені теми, які часом виглядають неочевидно, розповідає партнер і директор компанії “Інтелектуальний Резерв” Павло Мясоєдов.


Більшість таких заборон відомі всім: пошук в інтернеті наркотичних засобів, дитячої порнографії, запити по терористичній та злочинній діяльності. Будь-яке слова, які пов’язані з цим, повинні викликати настороженість.

“Звичайно, сам по собі пошук навіть по заборонених темах не є злочином, але подальше скачування інформації і її використання цілком може підпадати під Кримінальний кодекс. Питання буде лежати в площині намірів користувача і трактуванні закону”, – відзначає експерт.

За словами фахівця, відомі випадки, коли дії на фінансових ринках у вигляді покупки цінних паперів визнавалися інсайдерською торгівлею, яка нелегальна, на підставі історії пошуку на комп’ютері фінансиста.

Пошук посилання на скачування піратського фільму формально теж вказує на порушення закону. Але кількість таких запитів, ступінь суспільної шкоди і ймовірність подальшого правопорушення можуть відрізнятися від випадку до випадку.

“Важливо зберігати здоровий глузд. У дослідницьких цілях, для написання наукової роботи з хімії, наприклад, студент вимушено може стосуватися підозрілих тим в інтернеті, але в контексті його особистості і професії у цього є виправдання. А ось цілеспрямований пошук нелегального контенту звичайною людиною вже викличе питання, тому гострих і нелегальних тим, навіть в рамках звичайної цікавості, в інтернеті краще уникати “, – уклав експерт.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,085Фанитак
498Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

Vodafone объявил о подорожании популярного тарифного плана

Недавно мобильный оператор Vodafone огорчил украинцев сообщением о том, что один из его наиболее популярных тарифных планов вскоре значительно...

Більше схожих статей