Стало відомо, для чого насправді потрібен 5G зв’язок

Зараз на головній

Мережі п’ятого покоління, відомі як 5G розвиваються дуже мляво. Причина криється в тому, що старе обладнання для цих цілей не підходить і потрібно міняти всю систему.


В Україні начебто їх ще немає, а якщо і є то тільки в експериментальних цілях, але 5G точно працює за кордоном у великих мегаполісах.

У чому головна відмінність 5G від 4G?

З цього приводу можна написати велику статтю. Проте, спробуємо пояснити простими словами більш коротко.

Відмінностей багато, це і робоча частота, і якість сигналу, і велика ємність абонентів. Не будемо тут завантажувати вас цифрами, все це можна подивитися у відкритому доступі.

Нагадаємо, що швидкість 4G обмежена 100 мегабітами в секунду для мобільних пристроїв (1 гігабіт для стаціонарних), а 5G – до 20 гігабіт / сек. На ділі ж, рідко коли швидкість 4G буде більше 20 мегабіт.

Згідно з відгуками в мережі, реальна швидкість 5G коливається в районі 100-500 мегабіт / секунду, що набагато нижче заявленої швидкості. Але поки причини в малій кількості базових станцій.

Та й взагалі, навіщо потрібна велика швидкість в мобільних пристроях?..

Але справа не в швидкості

Причина далеко не в швидкості. Коли 5G повноцінно будуть підтримувати всі пристрої що є зараз, то реальна швидкість навряд чи буде перевищувати 100 мегабіт / сек.

Причина тут в тому, що мережа 4G у великих мегаполісах просто не справляється з навантаженням. Та й на частотах 4G можуть працювати також різні пристрої.

Наприклад, ходять чутки, що часто в Лос-Анджелесі вдень ​​здійснити дзвінок геть неможливо – просто немає мережі. Саме тому і придумали дзвінки по Wi-Fi (Wi-Fi Calling). Для цього і робиться 5G – мережа буде набагато вужчою, ніж 4G за кількістю абонентів і таких проблем вдасться уникнути.

Друга причина розвитку мереж нового покоління в тому, що можливо скоро не буде сенсу тягнути дроти, оптоволокно між будинками і виту пару. Досить буде придбати 5G роутер.

Тим самим, провайдери інтернету в багато разів скоротять свої витрати, а ще й зароблять на покупку стаціонарних 5G модемів.

Навіщо всі ці кабелі, якщо є можливість «зловити» сигнал інтернету за допомогою радіоканалу.

5G

До речі! 5G може працювати як на низьких частотах (до 6 гігагерц), так і на високих: понад 28 гігагерц.
І як ці високі частоти впливають на організми ще досконально не вивчено.

Третя причина в тому, що 5G набагато стабільніше, ніж 4G: зниження пінгу (4G – 60 ms, 5G – до 10 ms), швидке встановлення з’єднання, а також більш зачищені алгоритми шифрування даних.

Також 5G підтримує технологію Device-to-device (D2D): це можливість встановлення зв’язку від трубки до трубки минаючи базову станцію.

У разі будь-яких надзвичайних ситуацій це допоможе налагодити зв’язок «по ланцюжку», від абонента до абонента.

Адже якщо раптом відключиться електрика, а запаси резервного живлення підійдуть до кінця, то ніякого зиску від мобільного телефону просто не буде, якщо його вдасться заряджати і тримати включеним.

А ви чекаєте 5G?

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,078Фанитак
497Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

Як зберегти заряд батареї на Android: відключаємо один з режимів

В налаштуваннях смартфона можна виявити чимало опцій, активація яких спрямована на зменшення витрати заряду акумулятора. Наприклад, вам самостійно вдасться...

Більше схожих статей