Softnews

Стало відомо, що насправді можна вирахувати по IP?

«Я тебе по IP вирахую» – досить популярна погроза в соцмережах і на форумах. Розповідаємо, чи має вона під собою підстави і чи правда, що якщо ви сьогодні напишіть комусь різкий коментар, то завтра ображений юзернейм вже може дзвонити у ваші двері?


Почнемо з головного питання – що насправді можна дізнатися, визначивши ваш IP, тобто адресу комп’ютера в мережі?

  • Інформацію про вашого провайдера,
  • розташування аж до району, в якому ви живете,
  • номер телефону, адресу електронної пошти, фотографії – але цю інформацію можна знайти, тільки якщо ви колись залишили її в кеші пошукових систем.

 

Знайти інформацію за IP-адресою можна на спеціальних ресурсах, але особисті дані вони не показують

А ось ім’я користувача, який уклав договір з провайдером, адресу, дані паспорта видаються тільки спецслужбам. Просто так «пробити по базі» ваші дані не вийде – їх навіть в поліції можуть отримати виключно за офіційним запитом.

Як і де ми залишаємо свій IP?

Насправді, варіантів безліч. Ми використовуємо різні чати і форуми, не звертаючи увагу на попередження, що IP буде збережений і помітний іншим користувачам, качаємо контент через торент-трекери, залишаємо IP в мережевих іграх і т.д. Адреса фіксується навіть при відправці e-mail і вході в акаунти. Згадайте, якщо ми входимо в якийсь обліковий запис не з дому, цей сервіс повідомляє нас, що помічений вхід з іншого IP – завдяки збереженню IP він стежить за безпекою.

Звідки пішла легенда про «вичислити по IP»? Років 15 тому дані дійсно були відкриті і досвідчені користувачі могли знайти всю інформацію. Зараз такого немає.

Загалом, пам’ятайте, що ваш IP – це не більше, ніж адреса DNS-сервера вашого провайдера в дата-центрі. У вашого ж комп’ютера, як правило, динамічна IP-адреса, тобто вона змінюється щоразу при підключенні до сервера. По ньому можна дізнатися тільки район вашого проживання, а частіше просто місто, і провайдера.

Проте, якщо ви займаєтеся протизаконною діяльністю – так, вас все-таки можуть вичислити по IP. До речі, в разі необхідності обчислити можуть, навіть якщо ви використовуєте VPN і інші анонімайзери.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter


Новини по темі

Back to top button