Softnews

Стало відомо, чому варто звертати увагу на категорію свого смартфона та що від неї залежить

LTE – це основний стандарт для бездротового мобільного зв’язку 4G. Устаткування, що підтримує цей зв’язок, було розділено на спеціальні категорії, від яких залежить швидкість інтернету для конкретного пристрою. Перед покупкою смартфона обов’язково варто поцікавитися даною характеристикою.

Cat 3

iPhone 5
iPhone 5

Максимальна вхідний зв’язок – 100 Мбіт / с, вихідний – 50. Підтримка MIMO 2 × 2, що означає можливість обмінюватися даними відразу по двох каналах прийому і двох передачі.

Третю категорію мають старі моделі телефонів, такі як iPhone 5.

Cat 4

Samsung Galaxy S5
Samsung Galaxy S5

Швидкість прийому пристроїв четвертого покоління зростає до 150 Мбіт / с при незмінній вихідній. Все ті ж 2 канали зв’язку з антеною.

Ця категорія до цеї пори досить популярна в нашій країні і підтримується Apple iPhone 6, Samsung Galaxy S5.

Cat 6

iPhone 6s
iPhone 6s

Шоста категорія відрізняється від попередньої підтримкою чотириканальних антен MIMO 4 × 4. З такими пристроями можна завантажувати до 300 Мбіт в секунду.

Сюди відносяться смартфони Apple iPhone 6s, Huawei Honor 8 lite, Samsung Galaxy S6 і інші.

Cat 9

Samsung Galaxy Note 7
Samsung Galaxy Note 7

Досить прийнятна категорія UE LTE, що дозволяє працювати з максимальною швидкістю прийому 450 Мбіт / с.

Присутній в Samsung Galaxy Note 7.

Cat 12

iPhone X
iPhone X

Такі смартфони, як iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X здатні приймати дані з максимальною швидкістю 600 Мбіт / с, а випускати – 100 Мбіт / с.

Вони використовують ефективний метод модуляції сигналу 256QA.

Cat 16

Sony Xperia XZ Premium
Sony Xperia XZ Premium

Смартфони даної категорії і вище теоретично можуть підтримувати вкрай швидкий інтернет. У них максимальна вхідна швидкість 1000 Мбіт / с. Однак на практиці зв’язок буде працювати повільніше через перешкоди в мережі та обмеження пропускної здатності базової станції.

До 16 категорії відносяться моделі: Samsung Galaxy S8 і Sony Xperia XZ Premium.

Cat 18

Huawei P20 Pro
Huawei P20 Pro

Поява cat 18 – своєрідна еволюція в LTE. Пристрої цієї категорії підтримують MIMO 8 × 8, що значно збільшує можливу швидкість обміну інформацією.

Такими показниками, як 1200 і 150 Мбіт / с для вхідної та вихідної швидкостей мають Galaxy S9 / S9 +, Huawei P20 Pro та інші сучасні моделі.

Cat 20

Samsung Galaxy S10
Samsung Galaxy S10

Samsung Galaxy S10, S10e, S10 + підтримують ще більше високошвидкісний інтернет: 2000 і 300 Мбіт / с відповідно.

Такі смартфони будуть непогано працювати в будь-якій країні за рахунок здатності змінювати кількість каналів повідомлення.

Cat 21

Huawei Mate 20 Pro
Huawei Mate 20 Pro

Свіжа розробка не може похвалитися дуже високими показниками. Швидкість прийому для Huawei P30, P30 Pro, Huawei Mate 20, 20 Pro і інших смартфонів цієї категорії обмежена цифрою 1400 Мбіт / с.

Важливо враховувати, що кожен пристрій здатний приймати хвилі лише певної частоти. Тому смартфони деяких категорій просто не представлені в нашій країні.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter


Back to top button