Українцям приходять заражені листи від органів влади

Зараз на головній

Шахраї, що розсилають шкідливе ПО в спам-листах, здається, нахабніють все більше і більше. Тепер їх спам мімікрує вже під листи від правоохоронних органів, які будь-який законослухняний громадянин відкриває в першу чергу.


Хто розсилає фальшиві листи?

У середу, близько дев’ятої години ранку, з’явилася перша інформація про те, що невідомі шахраї розсилають шкідливі файли, видаючи їх за листи від міської прокуратури Києва. Про це повідомила в Facebook сама міська прокуратура на своїй прес-сторінці.

Листи підписуються прізвищем та ініціалами Вдовиченко М.С. – заступника керівника міської прокуратури. Вони також відправляються з електронної адреси, схожої на пошту прокуратури – [email protected]. Законослухняні громадяни, здивовані тим, що їм з незрозумілої причини прийшов лист від правоохоронних органів, зрозуміло, відразу ж відкривають листи та додані до них архіви, в результаті чого їх комп’ютери виявляються заражені шкідливим ПО.

Головна порада, яку може дати прокуратура – не відкривати дані листи ні в якому разі. Якщо ви їх отримали, негайно видаліть. У разі, якщо ви сумніваєтеся, зателефонуйте за номером прокуратури і запитайте, чи не відправлялися вам будь-які повідомлення та оповіщення.

На даний момент невідомо, хто саме розсилає подібні листи. Можна лише відзначити, що це вже не перший подібний випадок. Шахраї часто мімікрують під державні органи або поважні приватні компанії – податкову службу, прокуратуру, Укрпошту або «Нову пошту». Мета завжди одна – людина більш охоче відкриє лист від таких організацій, ніж просто від незрозумілого відправника. Навіть якщо лист автоматично відправиться в папку «Спам», вона потім його відновить і прочитає, щоб бути впевненою, що у неї немає якихось проблем із законом. В результаті на її ПК встановлюється шкідливий вірус або троянське програмне забезпечення, яке часом досить складно видалити.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,087Фанитак
498Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

Сотовый оператор «Vodafone» запустил лучший тарифный план по низкой цене

Мобильный оператор Vodafone запустил лучший тарифный план по низкой цене. В частности, он позволяет абонентам получить всего за три...

Більше схожих статей