Цифра дня: яка кількість абонентів вже має доступ до 5G

Треба прочитати

22,085Фанитак
498Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Галузь 5G розвивається швидше, ніж очікувалося, і оператори вже отримали комерційні результати від першої хвилі її розгортання, розповів у своєму виступі на Всесвітньому мобільному конгресі в Шанхаї виконавчий директор Huawei Райан Дін. База користувачів і кількість пристроїв в мережах 5G, що знаходяться в комерційному використанні, різко зросли в порівнянні з 2019 роком. До кінця 2020 року на ринок вийшло 380 пристроїв з підтримкою 5G – у вісім разів більше, ніж роком раніше.


Число користувачів мобільних мереж 5G збільшилося до 220 мільйонів, а бездротових домашніх широкосмугових підключень – до 1,05 мільйона, що в 17 і 21 разів більше, ніж рік тому, відповідно. Дін заявив, що в 2021 році ці цифри потрояться.

Ціни на телефони з підтримкою 5G також стрімко падають. На ринку вже з’явилися пристрої з ціною до 150 доларів і близько 30 варіантів з середнього і нижнього цінового діапазонів вартістю до 300 доларів. За словами Діна, в міру розширення мережі та зростання користувацьокої бази екосистема мобільних телефонів з підтримкою 5G протягом наступних двох років стане настільки ж розвиненою, що і 4G.

5G

На ринках, де мережі 5G з’явилися першими, оператори вже почали отримувати комерційний прибуток. У Китаї і Південній Кореї доходи операторів продовжують рости, оскільки їх база користувачів мереж 5G збільшувалася швидше, ніж в інших країнах. Фінський оператор DNA і саудівський оператор Zain також досягли вражаючих фінансових результатів на ранніх етапах комерційного розгортання мереж 5G.

Згідно з даними аналітичного агентства IDC, в минулому році в світі на смартфони з підтримкою стільникових мереж 5G довелося близько 10% випущених пристроїв. Частка таких девайсів склала 1,29 млрд штук.

Аналітики очікують, що продажі смартфонів з 5G в 2021 році зростуть в чотири рази. Ключовими факторами називаються зниження вартості таких девайсів, а також розширення покриття стільникових мереж п’ятого покоління.

Середня ціна на смартфон з 5G в 2021 році буде на 25% нижче, ніж в 2020 році і складе 611 доларів. До 2024 року середня ціна на 5G-апарат буде дорівнювати 453 доларам. Найдешевший смартфон, що підтримує мережі п’ятого покоління, зараз коштує 279 євро (або 340 доларів).

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Останні новини

Названо кращі моделі смартфонів 2021 року з AMOLED екраном

AMOLED дисплеї вважаються кращими на ринку за рахунок того, що вони передають куди більш соковиту і контрастну картинку, ніж...

Більше схожих статей