Softnews

Експерти розповіли, як розпізнати шахрайський інтернет-магазин

Про те, як визначити фішинговий сайт і убезпечити себе від шахраїв, замовляючи, наприклад, подарунок до 8 березня, GSMinfo розповів керівник SEO відділу компанії Slaxico Павло Томенко.


Затребуваність інтернет-магазинів значно зросла за останній рік: через коронавірусні обмеження багато покупців віддали перевагу перейти в режим покупок онлайн, однак значний приріст клієнтів в цифровому середовищі привернув і шахраїв.

Кіберзлочинці активізуються перед кожними святами і розсилають по електронній пошті листи з “спеціальними пропозиціями”, щоб заманити користувачів на фішингі сайти, додає Томенко.

За його даними, приблизно третина громадян країни вже стикалася з такими фішинговими атаками в період святкових акцій і розпродажів.

Схема проста як світ

“Схема шахраїв проста: вони створюють сайт інтернет-магазину, що копіює візуально ресурс офіційної компанії. Для цього вони використовують логотипи і фірмові кольори, реєструють схоже доменне ім’я. Потім за допомогою поштової розсилки вони просувають свої сайти-клони в соцмережах і пошукових системах”, – вказує експерт.

В першу чергу потрібно бути уважним і не переходити за посиланнями в листі від незнайомих відправників, а також придивлятися до назв сайтів – у сайтів-клонів часто бувають зайві тире, крапки і орфографічні помилки, звертає увагу Томенко.

“Тому, заходячи на сайт популярного магазину, уважно перевірте адресу в рядку браузера. Всього лише одна неправильна буква – і ваші гроші можуть відправитися до шахраїв. Також важливо перевірити, чи захищене з’єднання: це означає що сайт має SSL-сертифікат. Зазвичай це “замочок “поруч з адресою сайту в браузері“, – радить фахівець.

https

Можна також перевірити дату створення сайту, для цього є окремі сервіси, додає Томенко. Сайт, створений зовсім недавно, точно викликає питання, відзначає він.

Відсутність даних про саму компанію – також привід занепокоїтися. У будь-якому інтернет-магазині крім відомостей про організацію, списку партнерів і докладної інформації про компанії повинні бути вказані її реквізити, форма згоди на обробку персональних даних і дані про оферту, вказує Банников.

“На сайті інтернет-магазину повинен бути зазначений документ, де прописані умови продажу товару. В ньому знаходиться інформація про компанію, умови доставки, отримання і повернення, а також список партнерів, якщо онлайн-магазин є мультибреновим”, – додає він.

Відсутність відгуків про магазин –  поганий знак. “Якщо інтернет-магазин функціонує досить давно, швидше за все, відгуків буде дуже багато. У фальшивого сайту, відповідно, ніякого зворотного зв’язку знайти не вийде. Іноді шахраї замовляють фальшиві відгуки, але їх легко розпізнати завдяки однотипності (” Круто “,” Здорово, буду замовляти ще! “та інші) і сумнівних акаунтах”, – зазначив Томенко.

Щоб не попастися на вудку шахраїв, експерт також радить не забувати і про звичайний інформаційний захист електронних пристроїв – так, антивірусні програми допоможуть виявити фішингові сайти і заблокувати їх ще до того, як вони встигнуть завдати шкоди.

“ЗРАНКУ ГРОШІ …”

Покупців повинна насторожити і просто низька ціна – шахраї часто вказують вартість товару в рази нижче ринкової, і цей хід приносить результати, констатує Томенко.

Крім того, про шахрайство можуть говорити відсутність можливості оплатити товар при отриманні або обов’язкова передоплата, звертає увагу фахівець.

“Переказ коштів у великих компаній досить чітко регламентований. На сайтах шахраїв ви можете зіткнутися з необхідністю переведення коштів на приватну карту або з небезпечних платіжних систем. Пам’ятайте, перераховуючи гроші невідомій особі, ви не маєте ніяких гарантій в отриманні бажаного товару”, – додає  Томенко.

Недоступність самовивозу також повинна стурбувати. “Повинна насторожити саме неможливість забрати товар зі складу, адже шахраї можуть дуже легко надати ошуканим клієнтам підроблені квитанції про відправку товару, прибравши з себе всю відповідальність”, – відзначає експерт.

“Створіть для покупок в інтернеті окрему карту, наприклад, віртуальну. Якщо на картці недостатньо коштів, транзакція буде скасована. Не залишайте дані банківської картки на підозрілих ресурсах”, – також радить Томенко.

🔥 КОМЕНТАРІ

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

iPhone навчаться знімати 360-градусні зображення

В минуле

Ощадбанк блокує гроші в терміналі, та не повертає їх

В майбутнє

Також буде цікаво


Перш ніж залишити коментар, будь ласка, ознайомтеся з правилами користування сайтом. Залишаючи коментар, ви підтверджуєте вашу згоду з даними правилами і усвідомлюєте можливу відповідальність за їх порушення.


cackle