Softnews

Українці в небезпеці: шахраї імітують Viber

Viber

Японська компанія Rakuten, якій належить найпопулярніший серед українців месенджер Viber, провела моніторинг активності шахраїв в Інтернеті. Те, що побачили експерти компанії, їх налякало: існує величезна кількість шахрайських сторінок, які імітують їх програму!


Шахраї, що імітують Viber, і масштаби їхньої діяльності

Нинішнє дослідження провела компанія Rakuten особисто, у співпраці з Group-IB. Експерти двох компаній провели моніторинг активності, яка здалася їм підозрілою. Їм вдалося виявити 706 сторінок на різних мовах, що імітують Viber, але не мають ніякого відношення до даного месенджеру. За допомогою цих сторінок шахраї викрадають дані українців і не тільки. Показник лякає: за підсумками 2020 роки кількість таких ресурсів зросла в три рази в порівнянні з 2019 роком.

Експерти компанії зреагували миттєво, і майже всі шахрайські сайти були закриті. Станом на сьогоднішній день працює лише два відсотки – трохи більше десятка.

Спалах шахрайства зв’язується в першу чергу з тим, що недавно месенджер відсвяткував десять років з дня свого створення. Більша частина випадків шахрайства була пов’язана саме з цим. Перша хвиля шахрайства, пов’язаного з Viber, почалася ще взимку минулого року, коли шахраї запускали такі ж сайти і вказували на них фейковий інформацію про розіграші й акціях.

Взагалі, як повідомляють представники компанії Group-IB, в минулому році більше половини від усіх злочинів в сфері кібербезпеки доводилося на випадки шахрайства з імітацією брендів. Принцип зазвичай досить простий і старий, як сам Інтернет: створюється фішинговий ресурс для збору інформації про різні облікові записи користувачів, вони плутають його з сьогоденням ресурсом і вводять на ньому особисту інформацію, після чого шахраї дізнаються їхні логіни і паролі. Також у користувачів інтернету виманюють гроші в рамках проведення фейкових акцій, розіграшів і лотерей, нібито проводяться відомими компаніями.

🔥 КОМЕНТАРІ

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Все украинские банки изменят правила работы

В минуле

Украинцы в опасности: мошенники имитируют Viber

В майбутнє

Також буде цікаво


Перш ніж залишити коментар, будь ласка, ознайомтеся з правилами користування сайтом. Залишаючи коментар, ви підтверджуєте вашу згоду з даними правилами і усвідомлюєте можливу відповідальність за їх порушення.


cackle