Hardnews

Українцям розповіли, куди поскаржитися на телефонних шахраїв

Шахрай

Клієнти українських банків, які зіткнулися з телефонним шахрайством, можуть допомогти захистити інших людей від атак зловмисників: для цього потрібно звернутися безпосередньо в кредитну організацію або до стільникового оператора з проханням заблокувати номер.


Експерти рекомендують: за замовчуванням, якщо клієнт розуміє, що йому телефонує шахрай, краще за все не продовжувати розмову і відразу покласти трубку, – чим менше ви розмовляєте, тим менше ймовірність видати якісь дані. Є думка, що якщо “вкрасти” у злочинця час, то у нього буде менше можливостей додзвонитися до когось ще, але, на жаль, статистично перевірити це досить складно.

Якщо ж ви хочете перешкодити злочинцеві обманювати інших, більш довірливих споживачів, є кілька речей, які можна зробити. Перше – зателефонувати на гарячу лінію свого банку і повідомити номер, з якого надійшов дзвінок. Деякі банки передають ці відомості мобільним операторам для проведення перевірки. Другий крок – звернутися до оператора стільникового зв’язку безпосередньо, через сайт або додаток

Крім того, клієнт може також звернутися із заявою в поліцію, адже мав місце замах на крадіжку грошових коштів. Як зазначають експерти, жоден з цих способів не є стовідсотково надійним: є ймовірність, що номер не заблокують.

“Нарешті, ті споживачі, які використовують спеціальні програми для визначення номера, можуть допомогти іншим користувача і відзначити в програмі номер телефону як підозрілий. Згодом програма буде попереджати всіх інших про небезпеку”, – повідомляють експерти.

🔥 КОМЕНТАРІ

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Ще попрацює: названо способи продовжити життя старому смартфону

В минуле

Рейтинг БК в Украине

В майбутнє

Також буде цікаво


Перш ніж залишити коментар, будь ласка, ознайомтеся з правилами користування сайтом. Залишаючи коментар, ви підтверджуєте вашу згоду з даними правилами і усвідомлюєте можливу відповідальність за їх порушення.


cackle