Статті

Що буде, якщо смартфон замерзне?

Смартфон зимою

Через певні процеси в акумуляторах смартфони та інші гаджети люблять відключатися на морозі. А що буде, якщо смартфон дійсно замерзне? Розбираємося.


Для того, щоб смартфон «заморозився», не потрібні екстремальні температури – досить походити по вулиці деякий час з пристроєм в руці, коли стовпчик термометра опуститься нижче -10 ° С. А далі все залежить від конструктивних особливостей гаджета – товщини корпусу і т.д.

Отже, під впливом низьких температур іони літію в акумуляторних батареях уповільнюють свій рух і тому не можуть забезпечити необхідною енергією пристрій. Програмне забезпечення «думає», що батарея просто розрядилася – заряд тане на очах і смартфон вимикається. Що далі? Насправді, варіантів розвитку подій два – з успішним результатом і не дуже.

Варіант перший (на щастя, найпоширеніший) – ви розмовляли по смартфону на вулиці і він раптово вимкнулося. Що робити? Перш за все, коли опинитеся в теплому приміщенні, дайте смартфону відігрітися при кімнатній температурі. Швидше за все, через деякий час апарат оживе сам.

Варіант другий (сумний) – після тривалого користування на морозі гаджет спочатку уповільнив свою роботу, а потім вимкнувся. Ви приходите додому і ставите смартфон на зарядку з надією швидко все повернути на круги своя. Ще гірше – використовуєте швидку зарядку з підвищеною потужністю. І ось від смартфона чомусь потягнуло дивним запахом, димок пішов …

Швидкий нагрів замороженого акумулятора може призвести до порушення цілісності батареї, а то і до ефектного вибуху. Тому ніколи не ставте на зарядку замерзлий смартфон!

Мороз негативно впливає не тільки на батарею, але і на екран смартфона – LCD-дисплеї майже миттєво реагують на зниження температури. Перемикання робочих екранів відбувається повільно, до того ж з’являються шлейфи зображення. Це відбувається, тому що рідкі кристали, з яких, власне, і складається дисплей, замерзають і не можуть рухатися зі звичною швидкістю.

У більшості випадків замерзання не призводить до пошкодження екрану, однак бувають винятки. Важливо: промерзлий дисплей не варто намагатися прискорено відігріти – це загрожує пошкодженням екрану за рахунок утворення конденсату.

Як бачите, якщо дотримуватися умов експлуатації, то зі смартфоном нічого страшного не трапиться, навіть якщо він замерз. Головне – не заряджати гаджет в замерзлому стані або прямо на морозі.

🔥 КОМЕНТАРІ

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Киевстар расширил географию дешевого безлимитного тарифа

В минуле

Названо прості способи пришвидшити домашній інтернет

В майбутнє

Також буде цікаво


Перш ніж залишити коментар, будь ласка, ознайомтеся з правилами користування сайтом. Залишаючи коментар, ви підтверджуєте вашу згоду з даними правилами і усвідомлюєте можливу відповідальність за їх порушення.


cackle