Hardnews

Клієнтам ПриватБанку приходить лист про виграш автомобіля: як реагувати

ПриватБанк попередив українців про нову шахрайську схему, яка стала вкрай поширеною останнім часом. Вона полягає в тому, що на номери клієнтів банку часто приходять СМС-повідомлення про те, що вони нібито виграли автомобіль. Як правило, вони починаються приблизно так: «Вітаємо! Ви виграли «Сітроен С4», деталі за посиланням або по телефону». Як на це реагувати?


Як не стати жертвою шахраїв: радять експерти ПриватБанку

Як правило, за посиланням або за телефоном, вказаним в СМС-повідомленні, ви дізнаєтеся, що вам нібито необхідно сплатити один відсоток від вартості виграного авто. Після оплати ваші кошти зникають, і ніяку машину ви не отримуєте.

Експерти ПриватБанку опублікували алгоритм, який дозволить вам виявити шахраїв і не попастися на їх прийоми. Ось він:

  • Спочатку перевірте організацію, яка нібито провела розіграш. Для цього необхідно знайти юридичну адресу, інші контакти, крім зазначених у СМС-повідомленні і на сайте. Якщо ніяких інших контактних даних немає – це вже тривожна ознака.
  • Якщо вам вдалося знайти альтернативні способи зв’язатися з компанією, поспілкуйтеся з її офіційними представниками. Шахраї люблять робити сайти-клони відомих фірм, в тому числі досить відомих. Часто вони йдуть з цим на фріланс-біржі, де шукають замовників веб-дизайнери, і просять створити «дзеркало» сайту тієї чи іншої компанії, видаючи себе за її представників. В результаті люди навіть не розуміють, що насправді попрацювали на шахраїв, створивши для них фішинговий сайтів-клон.
  • Загугліть телефон і текст, який вам відправили. Ви знайдете безліч відгуків від людей, які залишилися без грошей і не отримали авто.

Слід пам’ятати, що якщо ви не брали участь ні в яких розіграшах, то навряд чи могли що-небудь виграти. Благодійністю в формі роздачі машин випадковим людям жодна компанія не займається! Експерти радять повідомляти про номери та СМС-повідомлення в кіберполіцію.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Киевстар сделал популярнейшую услугу более доступной для украинцев

В минуле

Клиентам ПриватБанк приходит письмо о выигрыше автомобиля: как реагировать

В майбутнє

Також буде цікаво