Hardnews

Стало відомо чому не слід купувати техніку в розстрочку

розстрочка

Купуючи техніку в розстрочку покупці сподіваються на відсутність переплат і відсотків. Однак на практиці розстрочки рідко бувають “безкоштовними” – магазин платить відсотки банку, і повністю брати їх на себе йому просто невигідно.


Давайте розберемо 5 причин, чому не слід купувати техніку в розстрочку.

За розстрочкою ховається кредит

У деяких випадках продавці хочуть швидше продати товар і називають розстрочкою те, що на ділі є кредитом. Клієнти, які рідко купують техніку, можуть не звернути увагу на невелику колонку “Відсотки” в договорі. Ситуація ускладнюється тим, що продавець використовує слово “розстрочка”, а в деяких випадках наполягає на відсутності переплат, хоча в договорі зазначено в скільки покупцеві обійдуться відсотки.

З одного боку, така поведінка – звичайний обман, в якому винен продавець або магазин в цілому. З іншого боку, якщо покупець відразу не зверне увагу на договір і повірить продавцеві на слово, в майбутньому він не зможе відстояти свої права і повернути гроші.

У разі повернення товару відсотки по кредиту також не вдасться відшкодувати. Тому при оформленні розстрочки потрібно уважно прочитати договір і переконатися, що за товар не доведеться переплачувати. У разі, якщо покупець вже попався на прийом магазину, зменшити шкоду можна тільки достроковим погашенням кредиту.

В розстрочку продають залежаний товар і техніку з вітрини

Багато магазинів пропонують розстрочку тільки на певну техніку. Зазвичай намагаються продати неліквідний товар (той, який протягом тривалого часу не вдалося продати) або техніку з вітрину, якою вже користувалися.

Якщо продавець активно намагається нав’язати якусь конкретну модель, наприклад, смартфон, і називає розстрочку як перевагу, потрібно задуматися. Можливо, йому необхідно швидше оформити продаж, так як товар залежався.

Важливо! Купуючи техніку, потрібно заздалегідь ознайомитися з відповідними моделями і їх цінами. У магазині під напором вмілого продавця можна легко зробити необдуманий вчинок.

Відсотки вже закладені у вартість

Найпоширеніший спосіб приховати існування переплати для покупця – заздалегідь внести її у вартість. Багато магазинів, намагаючись продати товар в розстрочку, підвищують його вартість.

По-перше, таким чином вони заздалегідь закладають відсотки, які необхідно заплатити банку. По-друге, дорогий товар більш охоче беруть в розстрочку, ніж дешевий. Перед покупкою техніки рекомендується заздалегідь дізнатися її вартість в різних магазинах.

магазин

Різні цінники для неуважних покупців

Іноді ціна за одноразову покупку товару і ціна за покупку з розстрочкою можуть відрізнятися. У багатьох магазинах на техніці можна побачити два цінника. Один з них – повна вартість товару, другий – щомісячний платіж і кількість місяців розстрочки.

Однак при підрахунку виходить так, що другий цінник перевищує перший. Багато покупців не звертають на це увагу, і вручну не рахують вартість покупки з розстрочкою. Вони найчастіше дивляться тільки на щомісячний платіж, і, якщо він їх влаштовує, роблять покупку. Це, здавалося б, елементарна хитрість, але багато хто попадається саме на неї.

Необхідність купувати непотрібні аксесуари

Через те, що при оформленні розстрочки покупець не платить відсотки банку самостійно, магазин може зажадати щось натомість. Якщо мова йде про техніку, зазвичай необхідно купити аксесуари на певну суму або оплатити додаткову страховку. Важливо визначити, чи варто роботи оформлення страховки, яка може становити 20-30% від усієї вартості товару. Можливість оформити розстрочку здається вигідною, але, якщо при цьому витратити гроші на додаткові аксесуари або послуги, кінцева вартість може сильно збільшитися.

Підсумки

Щоб не попастися на хитрощі продавців, необхідно уважно читати договір, уточнювати питання, що цікавлять, не вірити продавцям на слово, а також не дозволяти квапити себе або нав’язувати чужу думку.

🔥 КОМЕНТАРІ

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Скандал в «Новій пошті»: людина отримала пошкоджений товар

В минуле

Нову Sony PlayStation в Україні тимчасово можна отримати безкоштовно

В майбутнє

Також буде цікаво


Перш ніж залишити коментар, будь ласка, ознайомтеся з правилами користування сайтом. Залишаючи коментар, ви підтверджуєте вашу згоду з даними правилами і усвідомлюєте можливу відповідальність за їх порушення.


cackle