Бізнес та акції

В світі зникло 4 мільйони біткоїнів: власники розповіли свої сумні історії

Біткоїн продовжує ставити нові рекорди – в цьому році його вартість сягала $ 40 тис., що відразу зробило деяких власників цієї криптовалюти мільйонерами. Однак не всі, хто колись купив біткоїни, можуть скористатися раптовим багатством – повідомляється, що близько 4 мільйонів біткоїнів знаходяться на гаманцях, до яких неможливо отримати доступ.


У міру того, як ціна біткоїну на ринку зростає, зростає і відчай людей, які володіють цією криптовалютою, але не можуть отримати до неї доступ. Як повідомляє New York Times, близько 20% (або ж 3 700 000 біткоїнів) від існуючих в світі 18,5 млн біткоїнів знаходиться на гаманцях, які були з якоїсь причини заблоковані або чиї паролі були безповоротно втрачені. Загальна вартість валюти, якою не можна скористатися, оцінюється в $ 140 млрд.

Власники біткоїнів, які зіткнулися з відсутністю доступу до своїх активів, розповіли NYT про нескінченну депресії, викликану неможливістю витратити своє багатство. Багато з них купували цю криптовалюта ще років десять тому, коли ніхто не вірив в її потенціал.

Біткоін

«Протягом кількох років я витратив сотні годин, намагаючись увійти в свої гаманці», – розповідає Бред Ясар, підприємець з Лос-Анджелеса.

У Ясара є кілька комп’ютерів, на яких зберігаються тисячі біткоїнів, які він намайнив ще на зорі цієї технології. Зараз ці біткоїни коштують сотні мільйонів доларів, але їх власник давно забув паролі, якими були захищені його системи. За його словами, він до цих пір зберігає жорсткі диски з цих комп’ютерів в окремому місці в спеціальних вакуумних пакетах.

«Не хочу, щоб вони нагадували мені кожен день про те, що я втратив», – пояснив бізнесмен.

Стефан Томас, програміст з Сан-Франциско, також поділився своєю трагедією з виданням – у нього залишилося дві спроби, щоб підібрати пароль до своєї флешки, яка містить ключ доступу до криптовалюти загальною вартістю $ 220 млн.

Ця флешка, також відома як IronKey, зберігає в собі секретну комбінацію до цифрового гаманця, на якому зараз знаходиться 7002 біткоїни. Проблема полягає в тому, що Томас давно втратив клаптик паперу, на якому він записав пароль до IronKey. При цьому у користувача є 10 спроб введення комбінації, перш ніж вміст флешки буде заблоковано назавжди. Програміст вже спробував ввести вісім різних паролів, які він міг би використовувати в той час, але поки безрезультатно.

IronKey

«Іноді я просто лежу в ліжку і думаю про це. Потім я підходжу до комп’ютера з якоюсь новою тактикою. Коли вона не спрацьовує, я знову впадаю в розпач », – зізнався Томас.

Буває і так, що доступ до криптовалюти втрачається через безглузду випадковість. У 2017 році британець Джеймс Хауеллс викинув жорсткий диск з 7500 біткоїнами у відро для сміття, переплутавши його з іншим пристроєм. Він попросив у місцевої влади дозволу розкопати місцеве звалище, щоб знайти пропажу, але йому було відмовлено. У той час вартість валюти на жорсткому диску Хауеллс становила $ 127 млн.

Що ж стосується 34-річного бізнесмена Габріеля Ебеда з Барбадосу, то він втратив свої 800 біткоїнів (близько $ 25 млн) після того, як його колега відформатував ноутбук, на якому зберігалися ключі від приватного гаманця з валютою.

Через принципи функціонування криптовалюти і технології блокчейна, яка лежить в її основі, паролі користувачів ніде не зберігаються, крім їх пам’яті або особистих записів. У біткоїну немає «керуючої компанії», з чиїх серверів можна було б витягти секретну комбінацію, якби виникла така необхідність. За словами Сатоші Накамото, загадкової фігури, якій приписують створення біткоїну, ця валюта була створена таким чином, щоб кожна людина в світі міг створити свій власний банківський рахунок без участі банку, не боячись будь-яких санкцій або регулювання з боку держави. Як виявилося, це не тільки дозволяє зберігати свої кошти в безпеці, але і створює додаткові труднощі для тих, хто не подбав про збереження секретних комбінацій.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Не вгледіли: Samsung Galaxy S21 Ultra повністю розсекретили до анонсу

В минуле

Стало відомо про те, президенти яких країн мають акаунти в Telegram

В майбутнє

Також буде цікаво