Стало відомо, якої шкоди здоров’ю завдає використання смартфона

Зараз на головній

Вчені виявили зв’язок між частим використанням смартфона і імпульсивністю, порушенням самоконтролю і прагненням до негайної винагороди. Особливо сильно такі якості виявлялися у людей, які часто сидять в соціальних мережах або люблять грати на телефоні. Це стало відомо з дослідження вчених з Вільного університету Берліна.


Попередні дослідження виявили, що залежність від смартфона пов’язана зі зловживанням алкоголем (або наркотиками), переїданням і залежністю від азартних ігор. Однак більшість цих досліджень спиралися на звіти, які учасники складали самі, тобто добровольці самі розповідали, на що, на їхню думку, впливає смартфон.

В ході свого нового дослідження вчені набрали добровольців, які дозволили збирати всі дані про використання свого смартфона протягом 10 днів. Всього в експерименті брав участь 101 особа. Ці люди пройшли ряд тестувань і завдань, які оцінювали їх самоконтроль і поведінку щодо винагород.

Спостереження показало, що ті учасники, які проводили більше часу в телефоні, з більшою ймовірністю віддадуть перевагу маленькій винагороді зараз, ніж великій потім. Відзначається, що такі люди в основному вважають за краще сидіти в соціальних мережах або проходити гру на телефоні. Що ж стосується тих учасників, які продемонстрували більший контроль, то вони проводили з телефоном набагато менше часу.

Автори дослідження відзначають, що отримані результати доповнюють зростаюче число доказів зв’язку між використанням смартфонів і імпульсивним прийняттям рішень. Також вони вважають, що імпульсивність, пов’язана з постійним використанням телефону, може впливати на інші види неадаптивної поведінки (коли поведінка не сприяє досягненню поставлених цілей).

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,088Фанитак
498Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

Сотовый оператор Vodafone запустил новую услугу, о которой мечтали многие украинцы

Оператор мобильной связи компания "Vodafone Украина" запустил новую услугу, о которой мечтали многие украинцы — по крайней мере тем,...

Більше схожих статей