Стільникові вежі в Україні почнуть випромінювати в 10 разів більше електромагнітного випромінювання

Зараз на головній

Очікується, що стільникові вишки в нашій країні почнуть випромінювати в десять разів більше електромагнітного випромінювання. Втім, панікувати з цього приводу не варто. Вся справа в тому, що розвиток мереж останніх поколінь в нашій країні можна і потрібно прискорити.


Дозвіл для мобільних операторів

На даний момент у нашій країні дуже слабкі базові станції. Їхня потужність обмежена всього десятьма мікроватами на квадратний сантиметр, що є одним з найнижчих показників у світі. Наприклад, в країнах Євросоюзу та Північної Америки оператори можуть встановлювати вишки потужністю до п’ятисот, а то і до тисячі мікроват на квадратний сантиметр.

Дозволити посилити вишки в нашій країні Кабмін збирався ще на початку цього року, причому очікувалося, що завершиться вся ця процедура протягом буквально півтора місяця. Проте, представники МОЗ та Інституту громадського здоров’я імені Марзєєва, що входить до складу Національної академії медичних наук України, виступили проти цього рішення. Відзначимо, що думка ВООЗ однозначна: ніяких несприятливих наслідків впливу мобільних телефонів на здоров’я людини не виявлено за двадцять років досліджень.

Наказ Кабміну про збільшення норм випромінювання в десять разів знаходиться зараз на етапі узгодження з іншими відомствами. Цей процес може зайняти від двох тижнів до місяця. Тільки після цього оператори нарешті зможуть підвищити потужність своїх вишок. Відзначимо, що це наш чи не останній шанс перестати відставати від навколишнього світу. Мережі третього покоління було запущено в нашій країні в 2015 році з відставанням в дванадцять років, четвертого – в 2018 з відставанням на вісім. Мережі п’ятого покоління почали розвиватися тільки в минулому році, і поки що не ввійшли в широке використання. У нашій країні вони можуть запуститися приблизно через два роки, про що повідомляли як представники влади, так і мобільні оператори. До цього часу необхідно посилити інфраструктуру 4G, яка все ще залишає бажати кращого в порівнянні з розвиненими країнами.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,968Фанитак
508Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

Більше схожих статей