Статті

Чи можуть українські інтернет-провайдери бачити історію вашого браузера

Конфіденційність – це штука дуже специфічна, а тому її цінять далеко не всі. Одні ставлять її понад усе, інші сприймають як щось таке, про що не потрібно піклуватися, а треті взагалі виступають категорично проти неї. Але якщо до перших і других у нас немає питань, то ось треті доставляють всім і в першу чергу самим собі масу проблем висловлюваннями про те, що вони не роблять нічого протизаконного і їм нема чого приховувати. І даремно.


Провайдери – це компанії, які надають нам доступ в інтернет. Тому було б дивно думати, що вони не розуміють, як він працює, і не можуть відстежити наші дії. Напевно, є такі, які добровільно використовують спеціалізовані протоколи шифрування, але переважна більшість все-таки з цим не заморочується. Тому, якщо ви зайшли просто задовольнити свою цікавість і хочете дізнатися відповідь на питання в заголовку, то так, українські провайдери можуть переглядати нашу історію запитів. Ті ж, хто хоче подробиць і інформації щодо захисту, можуть читати далі.

Чи бачить провайдер мої запити

Почнемо з того, що наявність технічної можливості відстежити історію пошукових запитів будь-якого користувача, переглянути сайти, які він відвідує, і файли, які викачує, абсолютно не означає, що провайдери цим займаються. Все-таки стежити за вами – це, по-перше, досить нецікаво, що б ви там собі не думали, а, по-друге, накладно з фінансової точки зору. Адже для цього потрібно посадити по спеціальній людині на кожного абонента, а набрати таку кількість співробітників, самі розумієте, ніде.

Тому провайдери просто зберігають історію ваших відвідувань, запитів і зберігають у себе, а потім надають їх спецслужбам за відповідним запитом. Тобто ваші дані можуть лежати на серверах, але так жодного разу і не піддатися вивченню, а дані вашого сусіда, який, наприклад, зайшов на сайт сумнівної спрямованості – можуть проаналізувати з особливою пристрастю.

Як приховати від провайдера відвідувані сайти

Втім, якщо ви вважаєте, що ви не заходите на сайти сумнівної спрямованості і вам нема чого приховувати, подумайте, як би ви відреагували, якби до вас у вбиральню повісили камеру? Швидше за все, ви не робите там нічого протизаконного, але навіть після виходу звідти образ камери буде з монотонністю маятника нагадувати вам про вражене почуття власної гідності.

Щоб захистити дані від розкриття, необхідно скористатися VPN, що буквально розшифровується як віртуальна приватна мережа. Це спеціальний сервіс, який займається шифруванням вашого інтернет-трафіку, проганяючи його через власні сервера. В результаті провайдеру йдуть вже зашифровані дані, які він не може прочитати. Тобто, якщо ви зайдете на GSMinfo.com.ua, ваш провайдер зафіксує факт відвідування якогось ресурсу, але побачити навіть його адресу не зможе. Замість нього буде видна тільки повна нісенітниця.

Який VPN вибрати

Ясна річ, що прогін трафіку через якісь сервера для шифрування – це процедура абсолютно не безкоштовна. Зрештою, власникам VPN-сервісів доводиться витрачатися на створення спеціалізованих додатків, їх підтримку і оновлення, а також над “залізом” самих серверів, які витрачають масу ресурсів. Тому не розраховуйте, що безкоштовні VPN-сервіси, яких насправді маса як в App Store, так і в Google Play, дійсно зацікавлені в тому, щоб забезпечити вашу приватність.

Пам’ятайте знаменитий вислів про те, що якщо вам пропонують товар безкоштовно, значить, насправді товар – це ви? Так ось, використовуючи безкоштовні VPN-сервіси, ви сильно ризикуєте тим, що вони будуть продавати ваші дані на бік, щоб компенсувати власні втрати. Тому краще вибрати перевіриний, платний сервіс, з хорошими відгуками.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Чи можна потрапити в список людей, яким ніколи не дзвонять шахраї?

В минуле

Opera заплатить щасливцю 8000 євро за перегляд інтернету

В майбутнє

Також буде цікаво