Статті

Чи може відлуння або перешкоди при телефонній розмові означати що вас підслуховують

Обговорення
Прослушка

Це питання від читачів нам приходить буквально пару раз в тиждень. І ми в редакції GSMinfo вирішив відповісти на нього публічно, щоб поставити крапку в цій ситуації.


Для початку потрібно розуміти як працює GSM зв’язок. Зараз використовується сучасний алгоритм A3, який крім свого шифрування використовує ключ Ki, який закладений в сімкарту і його не можна ніяк звідти отримати (апарат порівнює ключі).

Технологія складна, описувати тут все немає сенсу, можна почитати статтю на Вікіпедії: Безпека GSM .

Яким би не був захищеним канал зв’язку, але на практиці прослухати його можна. Але потрібне спеціальне обладнання, яке емулює соту і «запише» сигнал від абонента, а потім розшифрує за допомогою підбору ключа.

У старих типах 2G було трохи простіше – при наявності спеціального обладнання прослушка була можлива «на льоту». Про аналоговий зв’язок і згадувати нічого – прослухати його міг будь-який радіоаматор якщо у нього був приймач на потрібну частоту.

Природно у оператора мобільного зв’язку є ключі для дешифрування сигналу і прослушка можлива спецслужбами та правоохоронними органами.

Тільки ось ніякого відлуння, шипіння або перешкод бути не може – якщо раптом вас вирішили прослуховувати СБУ-шники, то ви про це ніколи не дізнаєтеся. Така специфіка цифрового сигналу – він або є, або його немає або ж він низької якості, але про прослуховування це ніяк не може говорити, бо спецслужби будуть слухати вже від оператора.

Варто розуміти, що просто так ніхто не буде нікого слухати. Тільки якщо у правоохоронців є підозра на вас по важким статтях. А якщо хтось буде слухати в комерційних цілях, то вартість такого обладнання величезна, до того ж воно заборонено. Напевно, якби який-небудь директор Google, то можливо. А так – ймовірність майже нульова.

Також зазначу, що дзвінки через месенджери Whats App / Viber / Telegram більш захищені від прослушки як і технологія VoLte.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

ТОП 5 кращих бюджетних смартфонів 2020

В минуле

Названий головний недолік iPhone 12

В майбутнє

Також буде цікаво