Статті

“На дроті”: 5 найпопулярніших прийомів телефонних шахраїв

Обговорення

В останні роки телефонне шахрайство стає все більш витонченим. Мета махінацій одна – викрасти у жертви n-ну кількість грошей, але способів для цього винайдено чимало. Незважаючи на стандартність схем, іноді вони працюють. Щоб не попастися на подібний “розвод”, потрібно бути морально готовим до дзвінків шахраїв. Редакція GSMinfo розбирає найбільш популярні методи, використовувані телефонними шахраями.


«Перевели гроші помилково»

Найбільш простий спосіб телефонного шахрайства виглядає так. В такому випадку на телефон приходить повідомлення: «Поповнення рахунку на 100 гривень». Особливо витончені аферисти навіть примудряються відправляти дезінформацію з номера мобільного оператора або банку. Через деякий час людина отримує SMS вже з іншого номера. Текст приблизно такий: «Поверніть гроші, переказав помилково не туди». Щоб уникнути обману, перевірте, чи дійсно на ваш телефон або карту була зарахована зазначена сума.

Кілька разів перевірте інформацію, перш ніж повертати гроші

«Допоможіть, ваш родич (знайомий) в поліції»

Злочинці часто представляються посередниками, які телефонують на прохання вашого близького родича. Сам він в цей час нібито не може вийти на зв’язок, так як знаходиться в поліції. Для звільнення з рук правоохоронців потрібно викуп, який потрібно якомога швидше перевести на карту абонента. Перш ніж відправляти гроші незнайомій людині, постарайтеся самостійно зв’язатися з родичем, який «потрапив в біду».

«Скажіть код з СМС»

Спочатку людина отримує повідомлення з невідомим паролем. Потім лунає дзвінок, в якому аферист скаржиться, що банківські службовці помилково прив’язали його особистий кабінет не до того телефону. Він просить повідомити йому прийшовший пароль, щоб вчинити дії зі своїм рахунком. Як ви, напевно, вже зрозуміли, зловмисники намагаються отримати доступ до вашого особистого кабінету. Якщо ви назвете йому код, то він зможе списати всі наявні на ваших рахунках кошти.

«Вам назначена соціальна виплата»

Улюблений прийом шахраїв – орудувати під маскою представників пенсійних фондів, органів соцзахисту, благодійних організацій. Вони можуть звернутися по імені і повідомити про призначення будь-якої дотації, субсидії або надбавки до пенсії. Щоб отримати цю виплату, вимагають назвати всі дані банківської картки. Перш ніж реагувати на такі ініціативи, ретельно перевірте інформацію.

Псевдо-банки

У цьому варіанті обману аферист представляється співробітником банківської служби безпеки і повідомляє, що у зв’язку з підозрілою активністю карта заблокована. Щоб запобігти списанню коштів зловмисниками, просять назвати персональні реквізити карти. Прийоми, до яких вдаються такі псевдо-співробітники банків можуть бути різні. Наприклад, вони можуть сказати, що дані карти застаріли, і їх треба оновити.

І, на закінчення, перерахуємо ознаки того, що на іншому кінці дроту шахрай:

  • Дзвінок пізно ввечері, вночі, рано вранці у вихідні.
  • Від вас вимагають негайних дій.
  • Залякують, «тиснуть» на емоції.
  • Просять повідомити конфіденційну інформацію: ПІН-код, CVV-код, пароль з SMS.

Будьте уважні!

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. А Google News доставить наші новини прямо в смартфон

В Україні подешевшає мобільний зв’язок: відомі терміни

В минуле

Xiaomi оновила графік випуску MIUI 12 і це Вам не сподобається

В майбутнє

Також буде цікаво