Бізнес та акції

Як крадуть гроші у клієнтів Приватбанку через банкомати

Обговорення
Приватбанк

Представники українського банку «Приватбанк» повідомляють, що останнім часом зловмисники вибирають собі за мету банкомати, через які крадуть гроші. При цьому жертвами стають як громадяни, яке знімають свої гроші, так і сам банк.


Дану інформацію надала заступник керівника Асоціації “ЕМА” Олеся Данильченко. За її словами, 16% всіх злочинців, пов’язаних з банківською сферою, використовують саме банкомати для крадіжки грошей. Інтернет-банкінг та POS-термінали піддаються атакам куди рідше – всього 5 і 8% шахраїв відповідно користуються цими сервісами.

Найчастіше зловмисники застосовують три методики обкрадання через термінали – фізичний, кеш-треппінг і скімінг. З фізичним методом все просто – злочинці зламують банкомат і заволодівають наявними в ньому грошима. Іноді банкомати зривають з осередків за допомогою тросів, іноді зламують на місці, в рідкісних випадках використовуються більш витончені методики. В даному випадку страждає лише банк – в квартал по Україні фіксують мінімум кілька спроб фізичного злому банкоматів. Особливий сплеск подібних злочинів припав на початок глобального карантину в країні.

ПриватБанк

Кеш-треппінг – це методика заміни модуля видачі готівки, через що гроші відкладаються в спеціальну порожнечу, а користувач їх не отримує. Це найрідкісніший вид модифікації банкоматів, який використовують лише 40 разів на квартал. Через розвиток захисних систем банків методика застосовується шахраями все рідше.

Скіммінг також рідкісний, але набираючий популярність спосіб відбирання грошей у користувачів банку. Він має на увазі установку на модуль зчитування карт підробленого обладнання, яке зчитує дані картки клієнта при контакті. Разом з цим обладнанням в затишному і непомітному місці банкомату монтується прихована камера, яка фіксує пін-код. В результаті шахраї, отримавши ці дані, створюють дублікат картки і знімають гроші з рахунку користувача, застосовуючи його захисний код. На початку карантину ця методика не використовувалася, але вже через місяць почала набирати популярність – вже 19 раз за цей час шахраї використовували даний метод відбирання грошей.

Данильченко зазначає, що з початку кварталу через банкомати було вкрадено 540 тисяч гривень, а всього шахраям вдалося пограбувати банк і клієнтів на суму в півмільйона гривень.

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. А Google News доставить наші новини прямо в смартфон

Vodafone пропонує новий бюджетний “антикризовий” тариф

В минуле

У Viber тепер можна проводити «опитування»

В майбутнє

Також буде цікаво