Статті

Як йде сигнал Інтернету від України в Америку

Обговорення

Чимало наших читачів задумувались над питанням, як сигнал Інтернету йде в США? Адже сайт cnn.com, який як і сотні тисяч інших, знаходиться в  Америці, проте відкривається практично миттєво і з України!


9 з 10 чоловік думають що використовується супутниковий зв’язок або ж будь-який радіозв’язок і лише одна людина чула про трансатлантичні кабелі.

Про них і поговоримо

Про зв’язок між Європою і США задумалися ще в середині 19 століття і спробували прокласти телеграфний кабель. Захід виявився сильно витратним, а інженери не маючи досвіду допустили ряд помилок – кабель через деякий час зіпсувався, були проблеми з ізоляцією. Але пізніше були успішні проекти і зв’язок між материками був налагоджений.

перший трансатлантичний кабель

перший трансатлантичний кабель 1858 року

Але технології розвивалися і телеграфу для зв’язку стало недостатньо. А використовувати поточні напрацювання для телефонного зв’язку виявилося неможливим.

Телефонний зв’язок якийсь час працювала на довгих хвилях, але вартість розмови була доступна лише для державних органів. Так і розмовляли з допомогою радіо аж до 1956 року.

Якраз в 56 році успішно проклали перший телефонний кабель ТАТ-1, який дозволяв одночасно робити 36 дзвінків.

Для того, щоб сигнал не губився, кожні кілька десятків кілометрів кабель був підключений до підсилювача.

Пізніше були прокладені ще 10 кабелів – технологія удосконалювалися, навчилися доводити ємність зв’язку до 10 000 каналів.

Але прорив здійснив кабель ТАТ-8 в 1988 році. Він мав уже повноцінне оптоволокно, що захищало сигнал від різних перешкод.

Пізніше були спроектовані і впроваджені ще 7 проектів.

ТАТ-8

ТАТ-8

Найпотужнішим є проект MAREA від Microsoft і Facebook, який з’єднує Іспанію і США кабелем, який може видати до 160 терабіт / сек

MAREA

MAREA

Поки що, на сьогоднішній день працюють 5 трансатлантичних кабелів, за допомогою яких Інтернет об’єднаний в єдину мережу, а також здійснюються телефонні розмови між країнами.

Також між країнами на суші використовується те ж саме волокно – від України до Європи йде провід, а там вже сигнал проходить по морю.

А ось радіо-зв’язок в даному випадку не дуже підходить – це буде дорожче за рахунок того, що потрібно безліч супутників ретрансляторів для отримання високої швидкості і якості зв’язку.

На сьогоднішній день оптична передача сигналу є найкращим способом передачі величезних обсягів інформації.

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. А Google News доставить наші новини прямо в смартфон

Як в два рази швидше зарядити телефон

В минуле

Xiaomi готує 82-дюймовий 8k телевізор з 5G

В майбутнє

Також буде цікаво