Hardnews

В українців масово крадуть SIM-карти: як захиститися

Обговорення

Останнім часом неймовірно почастішали випадки крадіжок сім-карт в українців. Причиною цього стали деякі послаблення, зроблені під час глобальної епідемії COVID-19. Крадіжка сім-карт дозволяє шахраям викрасти, наприклад, гроші з ваших банківських карток. При цьому шахраї крадуть не власно фізичні карти, а їх номери. Як же захиститися від шахраїв?


Способи захисту від шахрайства

Способи захисту від крадіжки номерів досить очевидні. Нікому не повідомляйте ніякої особистої інформації про ваші сім-карти і про паролі для них. Також краще все-таки зареєструвати свій мобільний номер телефону, надавши оператору паспортні дані. Якщо номер зареєстрований на вас, то вже не вийде переоформити його на когось іншого. Для заміни сім-карти в такому випадку потрібно буде назвати відповідь на секретне слово, або ж відповісти на кілька додаткових питань. Зараз шахраї просто приходять і заявляють, що вони нібито втратили картку, називають ваш номер і далі повідомляють викрадену у вас інформацію.

Саме тому оператор lifecell відмовився від послуги дистанційній заміни сім-карти. Послуга була особливо популярна навесні поточного року, під час загального карантину, викликаного пандемією уханьского коронавіруса COVID-19. Проте, нею активно користувалися не тільки законослухняні громадяни, але і всілякі шахраї. Вони крали персональні дані з різних джерел, не обов’язково пов’язаних з мобільним оператором, і потім отримували доступ до сім-картки, за допомогою чого могли, в свою чергу, красти кошти з кредитних карток. Тепер, як і раніше, щоб замінити SIM-карту, необхідно особисто звернутися в найближчий офіційний магазин lifecell. Щоб зробити заміну номера, необхідний який-небудь документ, що засвідчує особу. Решта мобільні оператори поки що дозволяють дистанційну заміну, але вони теж розглядають можливість припинення даної послуги.

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. А Google News доставить наші новини прямо в смартфон

Ваш телефон скоро зламається, якщо спостерігаються такі неполадки

В минуле

У украинцев массово воруют SIM-карты: как защититься

В майбутнє

Також буде цікаво