Статті

Вас обманюють: чому не треба купувати дешеві смартфони з трьома камерами

Обговорення
Огляд OPPO Find X2: перший серед флагманів

Смартфон з одним об’єктивом камери в 2020 році виглядає незвично і навіть дикувато. Навіть подвійні модулі камер виглядають як архаїка. У моді – потрійні і квадрокамери. На задній кришці переважної більшості смартфонів – квадратні, круглі, ромбоподібні виступи з модулями камери.


Однак число кружечків під захисним склом модуля камери не говорить про можливості камери і якості зйомки зовсім нічого. Просто в погоні за модою виробники йдуть на різні хитрощі. Ось деякі з них.

Samsung Galaxy M11

  1. Один з модулів може бути й зовсім заглушкою (такі моделі вже є на ринку). Виглядає як об’єктив, а насправді – порожнє місце. Будьте уважні.
  2. У віконці об’єктива може насправді ховатися спалах. Це легко помітити – вона закрита білим або жовтуватим розсіюючим склом. Однак назвати “потрійною” або “квадро” таку камеру, звичайно, не можна.
  3. Замість бажаних ширококутних або зум-об’єктивів виробник недорогого смартфона може поставити модуль для макрозйомки або сенсор глибини. Насолоджуватися макрозйомкою на повну котушку не вийде – розширення дешевих модулів зазвичай становить два мегапікселі, з ним не розгуляєшся (та й радість новизни пройде через пару днів). У сенсорі глибини потреба також є не завжди – красиво обрізати фон вже давно можна програмними методами.

Звичайно, не варто очікувати від камери бюджетного пристрою якихось суперздіюностей, проте потрібно розуміти, що “гонка об’єктивів” – справа досить безглузда. Краще купити недорогий смартфон з основним об’єктивом і другою ширококутною лінзою (або зовсім з одним об’єктивом), ніж “копієчний” апарат з трьома або чотирма модулями, більшість з яких ніколи в житті не знадобляться.

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. А Google News доставить наші новини прямо в смартфон

GeForce RTX 3080 не така потужна, як всі думали

В минуле

Xiaomi Mi 10 Ultra з підекранною камерою показали на відео

В майбутнє

Також буде цікаво