Статті

Вас знайдуть навіть без SIM-карти: чому ніколи не слід піднімати загублені телефони

Обговорення
смартфон-заборона

В редакцію GSMinfo надійшло цікаве питання, яке, на нашу думку, багатьом теж буде цікавим:


– Знайшов смартфон на вулиці, він виявився не заблокованим, мабуть новий. Не дуже дорогий. Ніяких контактів не було, власника знайти було неможливо.

Я викинув сімкарту, вставив свою. А через місяць подзвонили з поліції і запросили до відділення. Виявляється, телефон був вкрадений разом з сумкою з грошима, мабуть сумку і телефон викинули, а гроші взяли. І в мене тепер багато проблем.

***

У кожного смартфона є свій унікальний номер IMEI – це міжнародний ідентифікатор будь-якого телефонного апарату. Його ви можете знайти знявши задню кришку апарату, а також на коробці пристрою.

Оператору ця інформація відома, тому сімкарту недостатньо поміняти – інформація відображається в журналі підключень до мережі.

Тому той, у кого вкрали телефон може звернутися в правоохоронні органи із заявою і підтвердженням права власності на апарат.

А далі вже все залежить від оперативників – передадуть вони стільниковому оператору дані для відстеження, коли і від кого з’явиться цей IMEI номер.

Як показує практика, якщо стаття серйозна, то такі телефони швидко знаходяться, коли зловмисник змінює сімкарту. Оператор створює у себе спеціальний тригер, який при спрацьовуванні (підключенні) передає це на пульт оператора, а той уже зобов’язаний повідомити в органи.

А ось якщо ви просто втратили телефон, то можливо вам нічим не допоможуть – у правоохоронних органів будь-якої держави теж багато справ.

Смартфоны

Тому, якщо ви раптом знайшли смартфон на вулиці, то краще за все буде взяти його і віднести в найближчий відділ поліції – мало яка у нього історія і ви можете бути вплутані в ланцюжок серйозної статті і будете доводити свою невинність.

Не публікуйте це: які фото не можна викладати в інтернет

Також вам краще записати IMEI свого апарату, а також зробити авторизацію по паролю, щоб той хто знайде ваш телефон не зміг ним скористатися. І бажано зберігати чек, який доводить право власності на смартфон.

Зловмисники звичайно можуть змінити IMEI, але це підтримується не всіма пристроями і потрібно використовувати спеціальне обладнання.

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. А Google News доставить наші новини прямо в смартфон

Який смартфон купити дитині до школи щоб не засміяли і недорого

В минуле

Microsoft згортає роботу над Windows 10 і концентрується на новій ОС

В майбутнє

Також буде цікаво